Cztery medale dla Polski podczas Halowych Mistrzostw Świata Kujawy Pomorze 26
Dodano: 23.03.2026 | 06:00Na zdjęciu: Pia Skrzyszowska zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw świata.
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Z dorobkiem czterech krążków Polska zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej podczas Halowych Mistrzostw Świata Kujawy Pomorze 26. W klasyfikacji punktowej uplasowaliśmy się na trzeciej pozycji.
Za nami ostatni dzień rywalizacji podczas odbywających się w Toruniu mistrzostw. W popołudniowej sesji brązowy medal wywalczyła nasza płotkarka Pia Skrzyszowska, ustanawiając przy tym nowy rekord Polski – 7,73. O włos przegrała z Holenderką Nadine Visser. Triumfatorką została Devynne Charlton z Bahamów, która wynikiem 7,65 wyrównała rekord świata.
Popołudniową sesję poprzedziła ceremonia medalowa. Najwyższe laury halowych mistrzostw świata wręczyli marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Aneta Jędrzejewska. Łącznie w czasie trzech dni rywalizacji Polska zdobyła cztery medale. Oprócz krążka Skrzyszowskiej cieszyło nas złoto Jakuba Szymańskiego – 60 m przez płotki, srebro Natalii Bukowieckiej – bieg na 400 m i brąz sztafety mieszanej w składzie Kajetan Duszyński, Anna Gryc, Marcin Karolewski i Justyna Święty-Ersetic.
Blisko medalu była w niedzielę sztafeta w składzie Natalia Bukowiecka, Anna Gryc, Anastazja Kuś, Justyna Święty-Ersetic przez większość biegu utrzymywała trzecie miejsce. Tuż przed samą metą wyprzedziła ją jednak reprezentacja Hiszpanii, odbierając drużynie podium. Tego samego dnia wieloboistki Adrianna Sułek-Schubert i Paulina Ligarska zajęły odpowiednio czwarte i szóste miejsce.
W sobotę czwarte halowe mistrzostwo świata zdobył Armand Duplantis, 15-krotny rekordzista globu. Dystans ponad 6 metrów pokonało dziś troje zawodników – srebro wywalczył Emmanouil Karalis z Grecji, a brąz Australijczyk Kurtis Marschall. Mondo zakończył zawody wysokością 6,25.
- Abramczyk Polonia rozbiła Innpro ROW Rybnik. Zapis relacji na żywo - 21 czerwca 2026
- Po meczu z Rybnikiem farbowali włosy. Wspominamy mecz Polonii Bydgoszcz sprzed ponad 20 lat - 21 czerwca 2026
- Hel, Kołobrzeg i Bory Tucholskie. Wracają wakacyjne pociągi - 19 czerwca 2026


















