Bydgoszcz
11C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSE
H 11 • L 11
22C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportCztery, trzy, dwa, jeden… Focus on Freestyle!
Focus on Freestyle 4
21.03.2016 | 11:42

Cztery, trzy, dwa, jeden… Focus on Freestyle!

Do Bydgoszczy za nieco ponad miesiąc zjedzie krajowa i zagraniczna czołówka specjalistów do football freestyle'u.

Na zdjęciu: Focus on Freestyle w Bydgoszczy odbędzie się już po raz czwarty.

Fot. mat. prasowe

Już za nieco ponad miesiąc, po raz czwarty, do Bydgoszczy przyjadą najlepsi specjaliści od freestyle footballu. Ale oto niespodzianka – w tym roku organizatorzy zaprosili trzech gości z zagranicy. Sam turnieju rozegrany zostanie z kolei w dwóch kategoriach. Ale na pewno w jednym miejscu – w Focus Mall!

Ubiegłoroczny poziom turnieju, pozytywne opinie zawodników, a także sympatyków freestyle footballu zachęciły w tym roku organizatorów do sięgnięcia po – jak sami mówią – nadzwyczajne środki. – W porozumieniu z Polską Federacją Freestyle Footballu nadaliśmy imprezie rangę międzynarodowego Pucharu Polski – mówi Kamil Błaszkiewicz, współorganizator Focus on Freestyle. A skoro międzynarodowego, to w takim właśnie towarzystwie. – Dlatego też swoje zaproszenia wystosowaliśmy do trójki stranierich – w Bydgoszczy zobaczymy więc Philipa Warrena Gertssona, mistrza i wicemistrza Azji, Toma Folana, aktualnego wicemistrza Wielkiej Brytanii, a także jedną z młodych legend street soccera – Soufiane’a Bencoka – dodaje drugi z organizatorów Eryk Dominiczak.

Trzech gości z zagranicy nie będzie miało jednak łatwej przeprawy – na ich drodze stanie cała plejada krajowych tuzów freestyle footballu. Do miasta nad Brdą w ostatni pełny weekend kwietnia zjedzie więc polska czołówka freestylerów z byłym mistrzem świata Szymonem Skalskim, eks-mistrzem Europy Danielem Mikołajkiem (obrońcą tytułu sprzed roku) czy aktualnym mistrzem kraju Jaromirem Poprawą na czele. – Rywalizacja zapowiada się fascynująco. Wiedzieliśmy to już na etapie układania listy uczestników – przekonuje Błaszkiewicz.

W tym roku planowana jest rywalizacja w dwóch kategoriach – battle (oparta na pojedynkach między dwoma freestylerami) oraz sick three (układ trzech trików). – Obie z nich cechuje nie tylko duża dynamika, ale przede wszystkim widowiskowość – ocenia Eryk Dominiczak. Rywalizacja rozłożona będzie na dwa dni – w sobotę, 23 kwietnia odbędą się eliminacje, dzień później – rozgrywka finałowa.

Tradycyjnie oprócz wydarzeń na scenie organizatorzy przygotowali szerokie spektrum atrakcji dodatkowych, w dużej mierze dedykowanych publiczności. Będą więc występy artystyczne, konkursy z nagrodami, a przed galerią Focus Mall stanie piłkarskie boisko tzw. klatka. – Cały czas dopinamy szczegóły wydarzeń towarzyszących. Liczę, że już wkrótce będziemy mogli ujawnić więcej informacji – zapowiada Kamil Błaszkiewicz.

Od początku istnienia turnieju Focus on Freestyle jego gospodarzem i głównym sponsorem jest bydgoski Focus Mall przy ulicy Jagiellońskiej. – Cieszymy się, że impreza się rozwija i otrzymała w tym roku międzynarodową rangę. Już dzisiaj gorąco zapraszamy 23 i 24 kwietnia do naszej galerii – zachęca Anna Jankowska, wicedyrektor Focus Mall.

Kwietniowe wydarzenie postanowiło wesprzeć także miasto Bydgoszcz. W gronie sponsorów znalazły się ponadto firmy: Lotto, SuperLed, Aljot, Laboratorium Kalorii, RST Grupa, Alternative Soccer, Wyższa Szkoła Gospodarki, Intersport i R-Gol. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Eska oraz portal MetropoliaBydgoska.PL. Za organizację czwartej odsłony Focus on Freestyle odpowiedzialna jest firma Idea Sport, DS Media oraz Polska Federacja Freestyle Footballu z Tomaszem Lebiockim na czele, który będzie jednym z sędziów zawodów.


Powiązane treści