Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleCzwartek na drogach: Samochód na torach, brak sygnalizacji i kolizje
06.12.2018 | 20:30

Czwartek na drogach: Samochód na torach, brak sygnalizacji i kolizje

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. MR

Czwartek na lokalnych drogach nie obfitował w poważniejsze zdarzenia, ale w kilku miejscach trzeba było liczyć się z utrudnieniami.

Jak poinformował nas dyżurny komendy miejskiej państwowej straży pożarnej, w czwartek w Bydgoszczy nie doszło do poważniejszych zdarzeń. Strażacy byli wzywani jedynie do kilku kolizji. Utrudnienia w ruchu panowały natomiast na drodze krajowej nr 5. Około godziny 19:00, w miejscowości Zawada, w pobliżu skrzyżowania z DK 56, zderzyły się trzy samochody – dwa osobowe i jeden ciężarowy. Na miejscu pracowało pięć zastępów straży – ochotnicy z Pruszcza, Wałdowa i Brzeźna oraz dwa zastępy PSP ze Świecia, a także ratownicy medyczni. W trakcie usuwania skutków zdarzenia policja wyznaczyła objazd przez Sienno, Zawadę oraz Niewieścin.

W czwartek nie zabrakło natomiast utrudnień w ruchu tramwajowym. Po godzinie 18:00 na torowisko wzdłuż ulicy Jagiellońskiej, pomiędzy rondem Fordońskim a ulicą Łużycką wjechał samochód osobowy. Jak się okazało, kierujący pojazdem był nietrzeźwy i poruszał się po drogach bez uprawnień. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśni policja. Przez kilkanaście minut ruch tramwajowy był wstrzymany – linie 2, 3, 4, 5, 6, 8 i 10 kursowały ze znacznymi opóźnieniami.

Bydgoscy kierowcy od wczoraj musieli się też zmagać z nieczynną sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu Fordońskiej z Łęczycką i Kazimierza Wielkiego. Mimo wielu niebezpiecznych sytuacji – zwłaszcza blokowania przejazdu tramwajów i samochodów nadjeżdżających z przeciwnego kierunku – w trakcie awarii nie doszło do żadnego poważniejszego zdarzenia drogowego. Po godzinie 16:00 ruchem na skrzyżowaniu zaczęła sterować policja. Obecnie sygnalizacja jest już sprawna.


Powiązane treści