Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaCzy bydgoski PiS = 0? Radni pokłócili się o jazdę na rowerze
26.05.2016 | 12:38

Czy bydgoski PiS = 0? Radni pokłócili się o jazdę na rowerze

Podczas środowej sesji rady miasta politycy rozmawiali o trwającym European Cycling Challenge.

Na zdjęciu: Radni Prawa i Sprawiedliwości nie dodali do dorobku Bydgoszczy w ECC ani jednego kilometra.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Podczas środowej sesji rady miasta Jakub Mikołajczak przedstawił wyniki Bydgoszczy w kończącym się European Cycling Challenge. Wystąpienie polityka Platformy Obywatelskiej nie spodobało się przedstawicielom opozycji.

Obecnie Bydgoszcz zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji miast. Do piątej Umei traci niespełna tysiąc kilometrów, a nad siódmym Lille ma już dwadzieścia tysięcy kilometrów przewagi. – Jesteśmy najlepszym z debiutantów, ale warto się jeszcze zmobilizować na ten ostatnie dni – apelował Mikołajczak, który przedstawił także liczbę kilometrów przejechanych przez bydgoskich polityków. Sam okazał się najaktywniejszym radnym, a na podium uplasowali się jeszcze Magdalena Krysińska i Maciej Zegarski. Kontrowersje wzbudził następny slajd, na którym logo PiS przyrównane stało do cyfry zero. Okazała się, że właśnie tyle kilometrów przyjechali radni Prawa i Sprawiedliwości oraz radny niezależny Bogdan Dzakanowski.

Grafika wywołała oburzenie przedstawicieli opozycji. – Hasło, że PiS równa się zero było nie  na miejscu – mówił Rafał Piasecki. Mirosław Jamroży odpowiadał, że „radni z chęcią pojeździliby na rowerku, ale pracują i spędzają czas z mieszkańcami”, zaś Bogdan Dzakanowski przekonywał, że jazda na jednośladzie wcale nie jest mu obca. – Ja jeżdżę, ale nie czuję potrzeby, żeby się tym chwalić – mówił radny niezależny

Nastroje starał się uspokoić Ireneusz Nitkiewicz. – Myślę, że ta grafika miała cele motywujące. Wszyscy jesteśmy przecież z mieszkańcami, w sobotę był nawet zorganizowany wspólny przejazd. Ja i Kuba Mikołajczak przyjechaliśmy na sesję rowerami i na spotkania z mieszkańcami też można – odpowiadał nowo wybrany przewodniczący SLD w województwie kujawsko-pomorskim.

European Cycling Challenge potrwa do końca miesiąca.


Powiązane treści