Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 14 • L 12
13C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
15C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleCzy na Osowej Górze doszło do znęcania się nad zwierzętami? Pies zamknięty w ciemnym garażu
policja Bydgoszcz
17.08.2018 | 21:01

Czy na Osowej Górze doszło do znęcania się nad zwierzętami? Pies zamknięty w ciemnym garażu

O zdarzeniu straż miejska, a później policja zostały poinformowane w czwartkowe przedpołudnie.

Na zdjęciu: Postępowanie w sprawie wydarzeń przy ulicy Wielorybiej prowadzą policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Błonie.

Fot. Łukasz Plewnia / Flickr

Dwa dni bez picia i jedzenia miało spędzić kilkanaście zwierząt na jednej z posesji przy ulicy Wielorybiej. Czy tak faktycznie było – ustalą policjanci z komisariatu na Błoniu.

Bydgoscy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o przetrzymywanych w trudnych warunkach zwierzętach w czwartek przed południem. Po przybyciu patrolu zgłaszająca wskazała miejsca, gdzie mogły się znajdować. I rzeczywiście, municypalni ustalili, że w ciemnym garażu został uwiązany i zamknięty pies, a w również zamkniętych klatkach znajduje się dziesięć królików. – Zwierzęta faktycznie były pozbawione dostępu do wody i pokarmu – relacjonują strażnicy. Podczas sprawdzania działki okazało się, że na posesji przebywają również kury, które także nie miały dostępu do wodu.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na miejsce zostali wezwani policjanci z Błonia. To ich postępowanie wykaże, czy właścicielowi posesji postawione zostaną zarzuty.


Powiązane treści