Bydgoszcz
9C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 10 • L 9
16C
Czw
16C
Pt
14C
Sob
10C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleCzy na Osowej Górze doszło do znęcania się nad zwierzętami? Pies zamknięty w ciemnym garażu
policja Bydgoszcz
17.08.2018 | 21:01

Czy na Osowej Górze doszło do znęcania się nad zwierzętami? Pies zamknięty w ciemnym garażu

O zdarzeniu straż miejska, a później policja zostały poinformowane w czwartkowe przedpołudnie.

Na zdjęciu: Postępowanie w sprawie wydarzeń przy ulicy Wielorybiej prowadzą policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Błonie.

Fot. Łukasz Plewnia / Flickr

Dwa dni bez picia i jedzenia miało spędzić kilkanaście zwierząt na jednej z posesji przy ulicy Wielorybiej. Czy tak faktycznie było – ustalą policjanci z komisariatu na Błoniu.

Bydgoscy strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o przetrzymywanych w trudnych warunkach zwierzętach w czwartek przed południem. Po przybyciu patrolu zgłaszająca wskazała miejsca, gdzie mogły się znajdować. I rzeczywiście, municypalni ustalili, że w ciemnym garażu został uwiązany i zamknięty pies, a w również zamkniętych klatkach znajduje się dziesięć królików. – Zwierzęta faktycznie były pozbawione dostępu do wody i pokarmu – relacjonują strażnicy. Podczas sprawdzania działki okazało się, że na posesji przebywają również kury, które także nie miały dostępu do wodu.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa na miejsce zostali wezwani policjanci z Błonia. To ich postępowanie wykaże, czy właścicielowi posesji postawione zostaną zarzuty.


Powiązane treści