Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Czy pub Jack powróci na klubową mapę miasta? Na razie ma nowego właściciela

Dodano: 01.03.2019 | 22:06

Obiekt przy ulicy Długiej jest zamknięty od niemal dwóch lat.

Na zdjęciu: Pub Jack od kilkunastu miesięcy był zamknięty z uwagi na ujawnione tam elementy samowoli budowlanej.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Jaka przyszłość czeka pub Jack? Według naszych nieoficjalnych informacji jest szansa, że cieszący się popularnością wśród bydgoszczan klub ma powrócić na imprezową mapę miasta.

Wokół pubu przy ulicy Długiej 65 głośno jest od kilkunastu miesięcy. Przede wszystkim ze względu na osobę jego dotychczasowego właściciela Huberta B., wobec którego trwa postępowanie sądowe. Śledczy z prokuratury Bydgoszcz – Południe oskarżają go o to, że nielegalnie rozbudował obiekt, a to miało zagrażać zdrowiu i życiu wielu osób. B. do winy się nie przyznaje i kwestionuje wszystkie ustalenia dochodzenia.

– Tam mogło dojść do zawalenia się budynku i tragedii – przekonywał prokurator Andrzej Szopa, gdy odczytywał w sądzie akt oskarżenia wobec Huberta B. Ten odpowiada, że dokument jest w połowie nieprawdziwy, a śledczym nie tyle chodzi o nielegalną rozbudowę obiektu, co o jego osobę. Śledczy konstruując akt oskarżenia opierali się na opiniach biegłych m.in. z zakresu budownictwa czy pożarnictwa. Sprawa cały czas znajduje się nna wokandzie bydgoskiego Sądu Rejonowego.

Kilka tygodni temu pojawiła się informacja o tym, że pub ma powrócić na klubową mapę miasta. Jak wygląda stan obiektu obecnie? – Na dzisiaj nie znam stanu obiektu przy ul. Długiej – przyznaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Stanisław Skowroński i precyzuje: – Nadzór nie wydaje zgód na użytkowanie obiektu, wydaliśmy jedynie zgodę na częściową rozbiórkę. Przy czym dodaje, że prace rozbiórkowe na terenie obiektu miały jeszcze trwać. Również w Wydziale Administracji Budowlanej bydgoskiego ratusza nic nie wiedzą o reaktywacji pubu Jack. – Przynajmniej na tę chwilę nie zostały złożone żadne dokumenty o użytkowanie tego obiektu ponownie – mówi zastępca dyrektor wydziału Danuta Jelińska.

Na razie – jak się dowiedzieliśmy – pub Jack będzie miał nowego właściciela. Wiadomo tylko tyle, że będzie nim osoba z okolic Warszawy. O przyszłości obiektu mamy się dowiedzieć więcej najdalej na początku przyszłego tygodnia. W ostatnich tygodniach informacja o możliwości ponownego otwarcia klubu miała krążyć też wśród byłych pracowników pubu. W przeszłości występowały w nim gwiazdy polskiej sceny muzycznej, a sam lokal cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony bydgoszczan.

Do tematu powrócimy.

Szymon Fiałkowski