Bydgoszcz
3C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 4 • L 3
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaCzy w Bydgoszczy nareszcie powstanie wspólny bilet? Jest zapowiedź prezesa Przewozów Regionalnych
Elf Pesa Bydgoszcz
08.04.2017 | 15:57

Czy w Bydgoszczy nareszcie powstanie wspólny bilet? Jest zapowiedź prezesa Przewozów Regionalnych

Integracja taryfowa miałaby ułatwić pasażerom komunikacji publicznej przesiadkę między koleją, tramwajami a autobusami.

Na zdjęciu: Elf obsługujący połączenie Bydgoszcz - Toruń w ramach projektu BiT City.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Przyspieszenie prac nad wprowadzeniem wspólnego biletu na komunikację kolejową, autobusową oraz tramwajową zapowiedział powołany w miniony poniedziałek na stanowisko prezesa Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski. W gronie miast, gdzie integracja taryfowa jest rozważana, wymienił między innymi Bydgoszcz. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przewozy Regionalne z nowym rozkładem jazdy i nową marką

Krótko po nominacji Zgorzelski nie tylko zaprezentował wyniki finansowe spółki (zysk w wysokości ponad 50 milionów złotych – przyp. red.), ale zapowiedział również kontynuację prac nad wprowadzeniem wspólnego biletu dla przewoźników kolejowych, regionalnych operatorów autobusowych, a także komunikacji publicznej w miastach. Nadzór nad projektem sprawuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, natomiast Przewozom Regionalnym miałaby przypaść funkcja integratora przewoźników z uwagi na posiadane doświadczenie w sprzedaży biletów różnych spółek. – Wiemy, jak rozliczać tego typu usługi, mamy także pomysły, jak ulepszać cały system – podkreślał prezes Zgorzelski.

W gronie miast, które nowy szef Przewozów Regionalnych wymienił w pierwszej kolejności jako potencjalne cele integracji biletowej, znalazła się również Bydgoszcz. Oprócz miasta nad Brdą, wspólny bilet miałby działać chociażby w Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu czy Łodzi. – Lista przewoźników, którzy mogliby w przyszłości oferować tańsze bilety przesiadkowe, nie jest jednak zamknięta – dodawał prezes Przewozów Regionalnych.

ZOBACZ TAKŻE: Rozkład jazdy ZDMiKP w Bydgoszczy – na MetropoliaBydgoska.PL

Podczas inauguracyjnej konferencji prezesa Zgorzelskiego konkrety dotyczące rozwiązań w poszczególnych miastach nie padły. Wiadomo jednak, że jest to szlak, który Przewozy Regionalne już wcielają w życie. Efektem jest między innymi współpraca podjęta z państwowymi spółkami PKS, chociażby Polbus PKS Wrocław, gdzie od końca marca posiadacze biletów okresowych na pociągi PolRegio (marka handlowa PR – dod. red.) relacji Wrocław – Oleśnica będą mogli w godzinach nocnych korzystać z autobusów.

Do tematu wrócimy w przyszłym tygodniu.


Powiązane treści