Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczGastronomiaCzy w Gwar foodhall jest drogo? Porównujemy ceny!
08.07.2024 | 09:56

Czy w Gwar foodhall jest drogo? Porównujemy ceny!

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski / archiwum

Gwar foodhall – do niedawna Hala Targowa, otworzył się po dłuższej przerwie. Sprawdziliśmy ceny w kilku znajdujących się w nim restauracjach i porównaliśmy je do innych bydgoskich lokali gastronomicznych.

Obecnie dawna Hala Targowa funkcjonuje pod nową nazwą – Gwar foodhall. W porównaniu z poprzednią odsłoną obiektu wiele się nie zmieniło. Zamysł na to miejsce pozostał ten sam, czyli kilka punktów gastronomicznych i dużo stolików na otwartej przestrzeni. Styl urządzenia lokalu również za bardzo się nie zmienił.

Gwar foodhall – naleśniki

W lokalu znajdziecie jeden punkt serwujący naleśniki i jest to restauracja Pan Pancake. Zjecie tam zarówno naleśniki wytrawne, jak i serwowane na słodko. Ceny za jedną porcję wahają się od 15 do 42 złotych, w zależności jaki wariant smakowy i dodatki wybierzecie. Oprócz zwykłych naleśników zjecie tam również pancakes w cenie 26 złotych za trzy sztuki.

Porównując lokal Pan Pancake do słynnej w całej Polsce restauracji Manekin, śmiało można stwierdzić, że w Gwarze nie jest wcale drożej. Ceny naleśników w Manekinie zaczynają się od 17 złotych i kończą mniej więcej na 36 złotych.

Gwar foodhall – pierogi

Lokalem serwującym pierogi w dawnej Hali Targowej jest Manufaktura Pierogów. Zjecie tam zarówno klasyczne pierogi wytrawne, z mięsem, jak i takie podawane na słodko np. z owocami. Cena za porcję pierogów waha się od 29 do 42 złotych.

Porównując ceny pierogów w Manufakturze Pierogów do Pierogarni Stary Młyn, widzimy, że w tym przypadku ceny również są bardzo zbliżone, a nawet w Gwarze są nieco tańsze. Pierogarnia Stary Młyn oferuje pierogi których ceny zaczynają się od około 35 złotych, a kończą się nawet na 50 złotych.

@metropoliabydgoska.pl

Dawna Hala Targowa zamieniła się w Gwar Food Hall. Byliście już? ???? #food #halatargowa #bydgoszcz #halatargowabydgoszcz #metropoliabydgoska #metropoliabydgoskapl

♬ Coffee for You Head – Vinyll

CZYTAJ TAKŻE: Hala targowa ponownie otwarta. Oto GWAR Foodhall [ZDJĘCIA I CENY]

Gwar foodhall – frytki

W Gwarze zjecie również frytki, a miejscem serwującym tą słoną przekąskę jest lokal The Fry. W tym miejscu podawane są tradycyjne frytki, a także wersja loaded w dziewięciu różnych wariantach smakowych, z różnymi dodatkami np. z bekonem lub z serem. Do wyboru macie również frytki z batatów oraz churrosy. Ceny frytek w tym miejscu zaczynają się od około 15 złotych za porcję i kończą na 40 złotych.

Porównując The Fry do lokalu serwującego frytki belgijskie, który znajduje się przy ul. Długiej 51, można stwierdzić, że również ceny za porcję frytek są zbliżone, bowiem za mniejszą porcję zapłacimy tam 16 złotych, a w The Fry 14,90 złotych. Natomiast za największą porcję frytek na Długiej zapłacimy 18,50 złotych, a w lokalu The Fry 23,90 złotych.

Czy Gwar foodhall jest droższy od innych lokali gastronomicznych w Bydgoszczy?

Wiele osób zastanawiając się nad niepowodzeniem Hali Targowej za powód podawało wysokie ceny.

Biorąc pod uwagę ceny we wszystkich lokalach, które konkurują z Gwarem śmiało można powiedzieć, że są podobne. Wybierając się tam, aby przykładowo obejrzeć mecz i zjeść coś dobrego, nie przepłacicie. Miejsce to ma również swój wyjątkowy klimat i można spędzić tam miłe popołudnie lub wieczór w gronie znajomych. Wybierając Gwar każdy może zjeść coś innego, jednocześnie siedząc w przy jednym stole. Z drugiej strony komfort jedzenia nie jest taki jak w zwykłej restauracji. Stoliki są blisko siebie i niekiedy jest tam dosyć głośno, a przy większym tłoku może być również duszno.