Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 4 • L 3
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiCzym kierować się wybierając ubezpieczenie narciarskie?
15.02.2019 | 14:04

Czym kierować się wybierając ubezpieczenie narciarskie?

Na zdjęciu:

Fot.

Wyjazd w góry na narty powinien być dobrze zaplanowany i zorganizowany. Im lepiej się do tego przygotuje podróżny, tym większą będzie miał przyjemność z jazdy. Chodzi przede wszystkim o to, by pobyt nie zaskakiwał żadnymi nieprzyjemnymi zdarzeniami.

Oczywiście, nie wszystko da się przewidzieć, a do niektórych zdarzeń dochodzi nie tylko z zaskoczenia, ale wręcz wbrew woli podróżnego. Chodzi o zdarzenia, które zagrażają zdrowiu. Na takie okoliczności najlepszym przygotowaniem będzie optymalna polisa narciarska. Czym się kierować podczas jej wybierania?

Po co potrzebne jest ubezpieczenie narciarskie?

Ubezpieczenie narciarskie potrzebne jest przede wszystkim po to, by wesprzeć ubezpieczonego w sytuacji, gdyby jego zdrowie będzie zagrożone. W krajach UE lub EFTA Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), refunduje jedynie podstawowe świadczenia medyczne. Nie pokrywa m.in. kosztów akcji ratowniczej w górach czy transportu medycznego do Polski. Jeżeli narciarz nie jest ubezpieczony, będzie musiał zapłacić za udzieloną pomoc z własnych środków.

Umowy zdrowotne

Aby polisa narciarska była optymalna, powinna zawierać następujące świadczenia:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia;
  • ubezpieczenie kosztów akcji ratunkowej;
  • ubezpieczenie kosztów akcji poszukiwawczej;
  • ubezpieczenie transportu medycznego;
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Każdy z tych elementów ubezpieczany jest na inną kwotę, tak zwaną sumę gwarantowaną. Dzięki czemu zakres finansowy ochrony można dobrze dopasować do potrzeb i oczekiwań, a przede wszystkim do cennika świadczeń medycznych, który obowiązuje w danym kraju.

Sumy gwarantowane pozwalają na pokrycie kosztów różnorodnych procedur medycznych i okołomedycznych oraz na późniejsze sfinansowanie kosztów powrotu do zdrowia. Ich znaczenie jest kluczowe dla bezpieczeństwa planowanego wyjazdu. Więcej o zabezpieczeniu zdrowia można przeczytać przeglądając różnorodne ubezpieczenia narciarskie z www.polisanarciarska.pl.

Dodatkowe świadczenia w polisie narciarskiej

W ramach ubezpieczenia turystycznego dostępna jest również cała gama różnorodnych świadczeń dodatkowych. To rozszerzenia, które powodują, że wyjazd staje się tym bardziej komfortowy i o znacznie mniej spraw trzeba się wówczas martwić. Najczęściej spotykanymi dodatkami są:

  • ubezpieczenie bagażu podróżnego;
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego;
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży;
  • ubezpieczenie OC w czasie wyjazdu;
  • assistance w podróży.

W razie zagubienia, straty, kradzieży lub zniszczenia bagażu albo sprzętu sportowego, ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę takich środków do wysokości określonej w umowie. Ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży działa wyłącznie wtedy, gdy ubezpieczony poniósł już jakieś koszty swojego wyjazdu, zainwestował pieniądze (np. w postaci zaliczki), a z ważnych przyczyn nie może pojechać. Przy czym warunkiem jest też to, że pieniądze wpłacone nie podlegają zwrotowi. Lista wspomnianych „ważnych przyczyn” jest podana w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym gwarantuje pokrycie kosztów szkód, które ubezpieczony wyrządzi podczas wyjazdu osobom trzecim. Natomiast assistance to wsparcie usługowe, w ramach którego można otrzymać pomoc opiekunki do dzieci, umówienie na wizytę u lekarza, wsparcie psychologa czy hotel zastępczy.

Sumy gwarantowane ubezpieczenia narciarskiego

Wybierając odpowiednie dla siebie ubezpieczenie warto również zwrócić uwagę na sumy gwarantowane i ich wysokością kierować się przy wyborze polisy narciarskiej. Przede wszystkim powinny one zabezpieczyć wszystkie potrzeby finansowe ubezpieczonego. Powinny gwarantować pokrycie kosztów leczenia lub transportu medycznego, ale również pokrycie kosztów utraconego bagażu czy sprzętu sportowego.

Ciekawym sposobem na dobranie odpowiedniego ubezpieczenia jest też przeglądanie ofert dostępnych obecnie na rynku. Wśród nich ciekawa jest propozycja Warty. Polisa posiada optymalny pakiet ochronny w kilku wariantach cenowych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści