Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 15 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoCzysta Puszcza Bydgoska już za tydzień. Będą sprzątać też uczniowie i kluby sportowe
11.09.2020 | 11:10

Czysta Puszcza Bydgoska już za tydzień. Będą sprzątać też uczniowie i kluby sportowe

Na zdjęciu: Wiceprezydent Michał Sztybel zapowiedział stworzenie programu małych grantów dla mieszkańców.

Fot. UMB

Akcja Czysta Puszcza Bydgoska, zaangażowanie szkół i klubów sportowych, a także granty przeznaczone dla mieszkańców – najbliższe tygodnie w Bydgoszczy upłyną pod znakiem ekologii.

Czysta Puszcza Bydgoska to największa akcja ekologiczna w naszym regionie. Kolejna edycja rozpocznie się  w piątek, 18 września w ramach międzynarodowej akcji sprzątania świata, która na całym świecie odbywa się w trzeci weekend września. Początek akcji w piątek o godz. 9:00, a koniec – w niedzielę o godz. 18:00.

 – Od ośmiu lat sprzątamy Puszczę Bydgoską, po raz drugi las w Myślęcinku, a w tym roku dodaliśmy okolice Kanału Bydgoskiego. Zapraszamy wszystkie szkoły, wszystkich uczniów, aby pomogli nam posprzątać te trzy piękne miejsca w Bydgoszczy – mówi Marcin Rybacki, organizator akcji „Czysta Puszcza Bydgoska”.

Akcja sprzątania świata to część szerokiego programu edukacji ekologicznej. Każdego roku w akcji bierze udział około 100 bydgoskich szkół. Tak będzie i tym razem. Za pomysłowość i zaangażowanie w akcje proekologiczne szkoły zdobywają punkty, które później zmieniają się w nagrody.

W ostatnich latach na podium stawała Szkoła Podstawowa nr 56. – Co roku zgłaszamy nasze projekty i co roku otrzymujemy na nie granty. Dlatego zachęcam moje koleżanki i kolegów po fachu do składania takich wniosków, ponieważ nie jest to trudne, a efekty są wymierne. Widzimy jak rośnie zainteresowanie i zaangażowanie naszych uczniów – zachęca zastępca dyrektora szkoły Barbara Herzberg. Uczniowie w ostatnich budowali i zawieszali w lesie budki lęgowe dla ptaków, siali kwietną łąkę i uprawiali ekologiczne warzywa.

W tym roku urząd miasta zdecydował o rozszerzenie oferty, zapraszając do udziału w akcji wszystkie kluby sportowe. Każdy klub, który zaangażuje się w akcję, otrzyma bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego. Ale to nie wszystko. – Bardzo ważny jest też element zaangażowania obywatelskiego. Chcemy wprowadzić formułę całorocznego wspierania ekologicznych inicjatyw. W ciągu najbliższego miesiąca ogłosimy program małych grantów przeznaczonych dla mieszkańców, którzy – zgłaszając się do nas – będą mogli otrzymać środki finansowe na koszty związane z organizacją takich wydarzeń – wyjaśnia zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.

Szczegółowe informacje na temat akcji Czysta Puszcza Bydgoska znajdują się na stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/czystapuszczabydgoska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści