[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Czysta Puszcza Bydgoska zaprasza na wielki ekopiknik na Wyspie Młyńskiej

Dodano: 25.07.2021 | 09:48

Na zdjęciu: Eko Plener z Czystą Puszczą Bydgoską odbędzie się 1 sierpnia.

Fot. Szymon Makowski

Już za tydzień – w niedzielę, 1 sierpnia – na Wyspie Młyńskiej odbędzie się rodzinne wydarzenie Eko Plener z Czystą Puszczą Bydgoską. Będzie to największa wakacyjna impreza ekologiczna w województwie kujawsko-pomorskim.

Eko Plener jest organizowany przez inicjatywę Czysta Puszcza Bydgoska, znanej z akcji sprzątania lasów w rejonie Bydgoszczy. Będzie to największe tego typu wydarzenie w województwie kujawsko-pomorskim, podczas którego zaplanowano liczne atrakcje: tak jak zawsze przy okazji akcji organizowanych przez stowarzyszenie, ważnym wydarzeniem będzie sprzątanie. Tym razem – za pomocą kajaków i płetwonurków – posprzątana zostanie Brda. Podczas pikniku będzie też możliwość zanurkowania w rzece pod okiem instruktora.

Podczas wydarzenia na Wyspie Młyńskiej odbędą się także różne warsztaty ekologiczne, m.in. tworzenia kłody bartnej czy domków dla pszczół, kurs „jak dbać o rośliny”. Organizatorzy, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu i Fundacją IMMO rozdadzą drzewka i krzewy. Podczas Eko Pleneru będzie można też odwiedzić stoisko UTP z Akademią Naturalnego Smaku oraz hodowli pszczół czy Akademii Nauki, w której dzieci będą mogły rozwinąć mózg, biegłość czytania, uczenia się oraz poczucia własnej wartości. Zapraszamy też do udziału w grach, zabawach sportowych i zręcznościowych dla dzieci a także do strefy VEGE kuchni na kółkach.

Podczas pikniku na Wyspie Młyńskiej będzie można też zwiedzić wyremontowane Młyny Rothera, zobaczyć pokaz samochodów elektrycznych, zabytkową śmieciarkę Pronatury oraz wystawy rzeźb z recyklingu czy zdjęć pokazujących przyrodę wokół Kanału Bydgoskiego. Chętni będą mogli wziąć udział w jodze na trawie czy relaksacyjnych ćwiczeniach oddechowych. Dla najmłodszych zaplanowano gry i zabawy sportowe oraz zręcznościowe. ekologiczne gry i zabawy. Starsi będą mogli spłynąć Brdą i Kanałem Bydgoskim, przy okazji sprzątając okolice tych dróg wodnych

Na Eko Plenerze nie zabraknie też atrakcji kulinarnych: zobaczymy pokazy gotowania vege, a na wyspę przyjadą liczne foodtrucki. Imprezie będzie towarzyszyć też Eko-Jarmark ze stoiskami lokalnych wytwórców produktów eko i rękodzieła.

Impreza odbędzie się w przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 15:00.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments