Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dachowanie na autostradzie. Kierowca zasnął w trakcie jazdy

Dodano: 19.03.2018 | 19:44

Do zdarzenia doszło w niedzielę.

Na zdjęciu: Fiat dachował na autostradzie A1.

Fot. KPP

W niedzielę (18.03.2018) na autostradzie w Gajewie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierowca zasnął w trakcie jazdy, w wyniku czego doszło do dachowania.

Po godzinie 14:20 w Gajewie (powiat świecki) na autostradzie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem marki Fiat 31-letni mieszkaniec Sopotu zasnął za kierownicą. W wyniku tego zjechał z jezdni uderzając w barierę ochronną, po czym stracił panowanie nad pojazdem, dachował i zatrzymał się na lewym pasie drogi. W pojeździe podróżowali jeszcze dwaj inni mężczyźni, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Jak się okazało,  doznali jedynie ogólnych potłuczeń. Kierujący był trzeźwy. Lewy pad jezdni w kierunku Gdańska przez kilka godzin był wyłączony z ruchu. Sprawca kolizji za swoje nierozważne zachowanie został ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, które o tej porze roku bardzo często ulegają zmianie. Należy pamiętać również, planując dłuższą podróż,  aby sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz zadbać o własne samopoczucie – mówi sierż. szt.  Joanna Tarkowska z KPP Świecie.

Sebastian Torzewski