Dachowanie na krajowej piątce. Kierowca był pijany
Dodano: 13.12.2020 | 08:27Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który dachował w rowie.
Fot. Szymon Fiałkowski
Na drodze krajowej nr 5 w rejonie Szubina doszło do groźnego zdarzenia. Samochód kierowany przez pijanego mężczyznę dachował.
Podczas patrolu krajowej piątce policjanci z szubińskiego komisariatu zauważyli auto w przydrożnym rowie i stojące obok osoby. – Funkcjonariusze bez zastanowienia zatrzymali się celem udzielenia pomocy. Ta, jak się szybko okazało, nie była potrzebna, bo kierowca opla nie doznał poważniejszych obrażeń – mówi podkom. Justyna Andrzejewska z KPP Nakło.
Mundurowi szybko ustalili, co się wydarzyło, rozmawiając z osobami, które na widok zdarzenia ruszyły z pomocą kierowcy. Wszystko wskazywało na to, że 53-latek stracił panowanie nad autem, bo nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w następstwie czego dachował.
– Sprawa być może zakończyłaby się mandatem, gdyby nie fakt, że od prowadzącego auto wyraźnie czuć było alkohol. Użyty alkomat wykazał w organizmie mieszkańca powiatu konińskiego prawie promil alkoholu – wyjaśnia podkom. Andrzejewska. 53-latek stracił prawo jazdy i dochodził do siebie pod opieką rodziny, a w piątek (11.12.20) usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Decyzję w jego sprawie podejmie sąd. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności.
- Dr med. Paweł Rajewski: Wyróżnienie w Alei Autografów to zaszczyt i motywacja do dalszych działań [WYWIAD] - 18 października 2025
- Konkurs! Do wygrania wejściówki na mecz Zawisza – Elana! - 17 października 2025
- 10 lat z Wami. Z tej okazji organizujemy plebiscyt! - 15 października 2025







![Kierowca lawety zginął na S5. Policjanci mówią o przyczynach tragedii [ZDJĘCIA] 25-09-2025_śmiertelny wypadek S5 Wąsosz_KPP Nakło nad Notecią](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/09/25-09-2025_smiertelny-wypadek-S5-Wasosz_KPP-Naklo-nad-Notecia-150x150.jpg)
