Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej. Już jutro

Dodano: 31.10.2016 | 11:48

Korzystanie z komunikacji miejskiej ma być bezpłatne dla wszystkich osób.

Na zdjęciu:

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Na cmentarz nie trzeba jechać samochodem – do tego przekonać chcą m.in. władze Inowrocławia, które zapewniają, że jutro przejazdy autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego będą bezpłatne dla wszystkich. Wprowadzone zostaną też zmiany w ruchu drogowym w rejonach cmentarzy. 

Darmowe przejazdy autobusami mają ułatwić inowrocławianom przemieszczanie się z domów na cmentarze oraz skłonić zmotoryzowanych do korzystania z usług MPK. – Korzystajcie Państwo, bardzo gorąco Was proszę, z komunikacji miejskiej w tym dniu. Po raz pierwszy podjęliśmy decyzję o tym, że 1 listopada będzie ona bezpłatna dla każdego, bez względu na to, czy to jest mieszkaniec Inowrocławia, czy nie. Każdy będzie mógł wsiąść do autobusu i podjechać w dowolne miejsce, choć większość udaje się na cmentarze – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Ponadto do 2 listopada funkcjonują specjalne połączenie autobusowe do cmentarzy. Rozkłady jazdy znajdują się na grafice zamieszczonej pod tekstem.

Przypominamy również, że do 2 listopada obowiązują czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego na drogach w rejonie cmentarzy.

Zmiany na drogach gminnych

Osiedle Stare Miasto

ulica Karola Libelta:
– ruch jednokierunkowy na całej długości w relacji od ulicy Karola Marcinkowskiego do ulicy Metalowców (wjazd od ulicy Karola Marcinkowskiego),
– zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni na odcinku od drogi dojazdowej do dworca PKS do ulicy Metalowców,
– postój pojazdów wzdłuż prawej krawędzi jezdni na odcinku od drogi dojazdowej do dworca PKS do ulicy Metalowców.

ulica Metalowców:
– zakaz skrętu w ulicę Karola Libelta,
–  zakaz zatrzymywania pojazdów po prawej stronie jezdni na odcinku od ulicy Karola Marcinkowskiego w kierunku ulicy Karola Libelta.

ulica Młyńska:
– zakaz zatrzymywania pojazdów po prawej stronie jezdni na odcinku od ulicy Karola Marcinkowskiego w kierunku ulicy Orłowskiej.

ulica Cmentarna:
– ruch jednokierunkowy w relacji od ulicy Karola Marcinkowskiego do ulicy Orłowskiej (wjazd od ulicy Karola Marcinkowskiego),
– zakaz zatrzymywania pojazdów po lewej stronie jezdni.

Osiedle Solno/Piastowskie

ulica Kątna:
– ruch jednokierunkowy w relacji od ulicy Lipowej do ulicy Marulewskiej,
– zakaz zatrzymywania pojazdów po prawej stronie jezdni na całej długości ulicy.

ulica Długa:
– bez przejazdu odcinek od ulicy Św. Ducha do ulicy Lipowej,
– ruch jednokierunkowy na odcinku od ulicy Marulewskiej do ulicy Lipowej (wjazd od ulicy Marulewskiej),
– zakaz zatrzymywania pojazdów po prawej stronie jezdni na jednokierunkowym odcinku od ulicy Marulewskiej do ulicy Lipowej.

Przypominamy również, że darmowe przejazdy oraz zmiany ruchu wprowadzone są również w Bydgoszczy. Więcej o tym przeczytasz TUTAJ