Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bezpieczeństwo pieszych w Fordonie tematem debaty. Organizuje ją policja

Dodano: 14.04.2024 | 19:14

Na zdjęciu: Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon zaprasza mieszkańców Fordonu na debatę społeczną "Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego na drogach osiedli Fordonu".

Fot. archiwum

Policjanci zapraszają mieszkańców Fordonu na debatę dotyczącą bezpieczeństwa pieszych na terenie tamtejszych osiedli. Odbędzie się ona 23 kwietnia.

Ten rok w Fordonie przebiegł pod znakiem dwóch tragicznych wypadków na przejściach przez torowiska. Po zdarzeniach wybuchła dyskusja na temat bezpieczeństwa pieszych, jak i funkcjonowania sygnalizacji świetlnej. Jak wykazaliśmy, na skrzyżowaniu Akademickiej i Kaliskiego (doszło tam do potrącenia 14-latki, która zmarła kilka godzin po zdarzeniu) światła utrudniają bezpieczne pokonywanie przejść i nie są dostosowane do przeciętnego tempa pieszego; cykl jest też niekorzystny dla tramwajów i samochodów.

 

Innym problemem na terenie Fordonu są również problemy związane z ruchem pieszym pod szkołami. Wielu rodziców przywozi swoje pociechy autem, które regularnie parkują w niedozwolonych miejscach, jeżdżą po chodnikach czy utrudniają ruch. Tak jak w pozostałej części Bydgoszczy, również na wschodzie miasta są spore problemy z parkowaniem aut; wielu kierowców zastawia chodniki bądź tworzy dzikie parkingi.

Z uwagi na ostatnie zdarzenia i regularne problemy związane z ruchem aut i pieszych, komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon zaprasza mieszkańców Fordonu na debatę społeczną „Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego na drogach osiedli Fordonu”. Odbędzie się ona 23 kwietnia o godz. 16:00 w sali kinowej w SP nr 9 przy ulicy gen. T. Bora-Komorowskiego 2. – Podczas spotkania poruszone zostaną tematy dotyczące bezpieczeństwa na drogach w tej części miasta – informuje kom. Lidia Kowalska z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments