Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
6C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDelegacja FIFA i PZPN wizytowała stadion w Bydgoszczy. Pod kątem mistrzostw świata do lat 20
zawisza bydgoszcz, stadion, euro u21 - mat. klubu
09.05.2018 | 11:22

Delegacja FIFA i PZPN wizytowała stadion w Bydgoszczy. Pod kątem mistrzostw świata do lat 20

W Bydgoszczy odbędą się mecze młodzieżowego mundialu w 2019 roku.

Na zdjęciu: W ubiegłym roku na stadionie w Bydgoszczy rozegrano trzy mecze grupowe finałów piłkarskich mistrzostw Europy U-21.

Fot. mat. prasowe CWZS Zawisza / archiwum

Około czterech i pół godziny trwała pierwsza, wtorkowa wizytacja przedstawicieli światowej federacji piłkarskiej na stadionie Zawiszy.

Wizyta delegatów FIFA i PZPN miała związek z organizowanymi w naszym kraju finałami piłkarskich mistrzostw świata do lat 20, a część spotkań zostanie rozegranych właśnie na stadionie przy ul. Gdańskiej 163.

– To była pierwsza wizytacja. Miała ona charakter roboczy i bardzo ogólny – mówi Michał Jarocha z CWZS Zawisza Bydgoszcz. Jak dodaje, przedstawiciele federacji rozpoczęli wizytowanie obiektu około godziny 9:00, a ze stadionu wyjeżdżali wczesnym popołudniem. Jak udało nam się dowiedzieć, wśród przedstawicieli światowej federacji wizytujących stadion był jeden z wysoko postawionych działaczy FIFA, który odpowiada także za organizację mundialu w Rosji.


CZYTAJ WIĘCEJ: Młodzieżowe reprezentacje Polski przyjadą na zgrupowanie na obiekty w Bydgoszczy


Członkowie FIFA i PZPN zapoznali się ze stanem stadionu w Bydgoszczy. – Obserwowali obiekt, a także infrastrukturę i to, jak pracują media. Kluczowe dla nich będzie też to, jak mecze turnieju w Bydgoszczy będą transmitowane w telewizji – dodaje Jarocha.

Istnieje możliwość, że stadion Zawiszy nie będzie jedynym w regionie, gdzie odbędą się pojedynki przyszłorocznego młodzieżowego mundialu. Niewykluczone, że część spotkań zostanie rozegranych na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. – Wszystko rozbija się o ostatnią kolejkę spotkań mistrzostw, która miałaby być rozegrana w tym samym dniu i o tej samej godzinie – podkreśla Michał Jarocha. Jednak, jak się dowiedzieliśmy, brany jest pod uwagę również wariant, że we Włocławku zostanie rozegrane więcej niż tylko jedno spotkanie.

Delegacja FIFA i PZPN zaplanowała już wstępnie kolejne wizytacje obiektu w Bydgoszczy. Ich terminy nie są jednak jeszcze znane.


Powiązane treści