68% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 23 • L 20
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDerbowa porażka Pałacu. Bydgoskie siatkarki przegrały w Toruniu
Pałac-Police_SG (16)
25.02.2018 | 21:35

Derbowa porażka Pałacu. Bydgoskie siatkarki przegrały w Toruniu

To trzynasta porażka Pałacu w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu przegrały derbowy mecz w Toruniu.

Tylko w pierwszym secie bydgoskie siatkarki były w stanie postawić się przeciwnikowi z Torunia. Pałac przegrał derbowy mecz z Poli Budowlanymi.

Bydgoszczanki w pierwszym secie przegrywały 10:15, a mimo to potrafiły odrobić straty i następnie doprowadzić do zaciętej gry na przewagi, którą rozstrzygnęły na swoją korzyść. W decydujących fragmentach, skuteczne w ataku były środkowa Natalia Misiuna i przyjmująca Ewelina Krzywicka.

Podopieczne Piotra Makowskiego w drugiej odsłonie przegrywały od samego początku i potem nawet 14:24, ale wówczas obroniły aż osiem piłek setowych. Ale decydujący punkt zdobyły torunianki. Miejscowe po dziesięciominutowej przerwie dominowały na parkiecie. Zarówno w trzeciej, jak i czwartej partii gospodynie szybko wypracowywały sobie wysoką przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie.

Tym meczem Pałac rozpoczął serię pojedynków na wyjeździe. 3 marca zagra w Krakowie z Treflem Proximą (18:00), a cztery dni później (7.03., 18:00) w Muszynie z Polskim Cukrem Muszynianką.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – 19. KOLEJKA – 25.02.2018 R.
POLI BUDOWLANI TORUŃ – PAŁAC BYDGOSZCZ 3:1 (26:28, 25:22, 25:20, 25:18)

POLI BUDOWLANI: M. Wójcik 9, Ściurka 6, Bałucka 9, Hatala 21, Cvetanovic 22, Lewandowska 7 oraz Nowak (libero), Kavalenka, Jasińska.

PAŁAC: Mazurek 5, Fojucik 13, Misiuna 13, Szczygioł 2, Krzywicka 11, Różyńska 6 oraz Nickowska (libero), Jagła (libero), Kuligowska 3, Maternia 9, Świder 4, Fedusio 4.

Sędziowali: Mirosław Beń, Sławomir Jażdżewski.
Komisarz LSK: Bogusław Pachniewicz.
Widzów: 560.
MVP meczu: Agata Nowak (Poli Budowlani Toruń).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 19. KOLEJKI
Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:20, 20:25, 25:21, 24:26, 15:10)
Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:20, 25:16)
MKS Dąbrowa Górnicza – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3 (25:20, 25:22, 10:25, 8:25, 11:15)
Impel Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (25:23, 15:25, 18:25, 26:28)
Trefl Proxima Kraków – Enea PTPS Piła -:- (25:17, 16:25, 25:23,