Derby bez rozstrzygnięcia. Cztery gole i remis w meczu Elana – Zawisza

Dodano: 12.09.2021 | 15:52

Na zdjęciu: Tak po golu na 2:2 Korneliusza Sochania cieszyli się piłkarze i rezerwowi bydgoskiego Zawiszy.

W meczu, na który najbardziej liczyli kibice piłkarscy w naszym regionie emocji i goli nie zabrakło. Elana Toruń zremisowała z Zawiszą Bydgoszcz 2:2.

Nie od dzisiaj wiadomo, że mecze Elany z Zawiszą budzą ogromne zainteresowanie kibiców w regionie. Tak samo było także w niedzielę, a na stadionie przy ul. Bema padły cztery gole.

Pojedynek w grodzie Kopernika zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla „niebiesko-czarnych”. W 15 minucie, na prowadzenie bydgoszczan wyprowadził Cyprian Maciejewski, który najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Kuchnickiego. Radość z prowadzenia drużyny Piotra Kołca nie trwała długo. Raptem kilka minut później, arbiter wskazał na jedenasty metr po faulu Jakuba Wituckiego, a pewnym wykonawcą jedenastki był Łukasz Witucki. Mimo kilku okazji z obu stron, wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Sporo działo się także po przerwie, trener Kołc musiał w drużynie Zawiszy dokonać wymuszonej zmiany, bowiem urazu w pierwszej części spotkania nabawił się Mielcarek, którego zastąpił Piekuś. W 52′ minucie, gospodarze objęli prowadzenie. Dumieński odbił piłkę uderzoną po strzale z dystansu przez jednego z zawodników Elany, ale najbliżej do niej miał Aleksander Kowalski i to on dał miejscowym prowadzenie. Nie minęło jednak kilka minut, a na tablicy wyników znów mieliśmy remis. Kapitalnym uderzeniem z ok. 16 metrów popisał się Korneliusz Sochań.

Później, optyczną przewagę mieli gospodarze. Mimo okazji z obu stron, wynik nie uległ jednak już zmianie i derbowe starcie w Toruniu zakończyło się remisem 2:2. W następnej kolejce, Zawisza u siebie podejmie Pogoń Nowe Skalmierzyce (sobota, 17:00), a Elana zagra na wyjeździe z Jarotą Jarocin (sobota, 16:00).

III LIGA, GRUPA II – RUNDA JESIENNA – SEZON 2021/2022 – 8 KOLEJKA – 12.09.2021 R.
ELANA TORUŃ – ZAWISZA BYDGOSZCZ 2:2 (1:1)
Bramki: Łukasz Witucki 22′ karny, Aleksander Kowalski 51′ – Cyprian Maciejewski 15′, Korneliusz Sochań 56′

ELANA: Kuchnicki – Pawlicki, Nogales, Kowalski, Karbowiński – Niemiec (67′ Stawski), Świeciński, Michał Szczyrba (59′ Pisarek), Lenkiewicz – Włodyka, Ł. Witucki.

ZAWISZA: Dumieński – Wędzelewski, Jastrzembski, Paliwoda, Mat. Oczkowski – Koziara, J. Witucki, Sochań, Mielcarek (46′ Piekuś), Maciejewski (78′ Żylski) – Okuniewicz.

Sędziował: Sebastian Pakuszewski (Pomorski ZPN).
Żółte kartki: Pawlicki, Michał Szczyrba, Włodyka (Elana) – Jastrzembski, Wędzelewski (Zawisza).