Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDerby dla Pałacu. Bydgoskie siatkarki pokonały Jokera Świecie
24.01.2021 | 22:21

Derby dla Pałacu. Bydgoskie siatkarki pokonały Jokera Świecie

W Tauron Lidze Siatkarek rozegrano siedemnastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Siatkarki Polskich Przetworów Pałacu wygrały z Jokerem Świecie.

Drugi w tym sezonie Tauron Ligi Siatkarek derbowy mecz między zespołami z Bydgoszczy i Świecia wygrały zawodniczki Polskich Przetworów Pałacu. Drużyna Piotra Mateli wygrała w czterech setach.

Bydgoszczanki przystąpiły do meczu już bez Emilii Muchy, z którą w miniony piątek został rozwiązany kontrakt. Dodatkowo obie drużyny zajmowały w tabeli przed tym meczem miejsca w jej drugiej połowie – Pałac był dziewiąty, a Joker jedenasty.

Pierwsza partia niedzielnego spotkania była niezwykle wyrównana, żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie wyraźnej przewagi. Joker doprowadził do remisu 19:19, a potem obronił piłkę setową (24:24). W dwóch decydujących akcjach pierwszego seta pomyliła się jednak Natalia Skrzypkowska, która najpierw zaatakowała bezpośrednio w siatkę, a potem jej atak został zablokowany (26:24). W drugim secie, to gospodynie dominowały od początku. Pałac wypracował sobie kilkupunktową przewagę i kontrolował wydarzenia na parkiecie (25:20).

W trzeciej partii, losy się odwróciły. To drużyna Wojciecha Kurczyńskiego prowadziła kilkoma punktami. Skuteczna w ataku zwłaszcza była Joanna Sikorska (22 punkty w całym meczu). Świecianki wygrały tę odsłonę 25:20, ale w czwartym secie znów wysoko wygrały bydgoszczanki. Najbardziej wartościową zawodniczką meczu została Ewelina Żurowska.

Bydgoszczanki w następnej kolejce zagrają w piątek (29 stycznia) na wyjeździe z Grupą Azoty Chemikiem Police (17:30).

TAURON LIGA SIATKAREK – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 17 KOLEJKA – 24.01.2021 R.
POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ – JOKER ŚWIECIE 3:1 (26:24, 25:20, 20:25, 25:19)

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC: Mazurek 2, Bidias 20, Hawryła 14, Dascalu 11, Żurowska 22, Ziółkowska 9 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero).

JOKER: Wenerska 3, Skrzypkowska 13, Jurczyk 9, Sikorska 22, Kukulska 7, Brzoska 13 oraz Nowak (libero), Marcyniuk, Urbanowicz, Urban 1, Muszyńska.

Sędziowali: Bartosz Słowik, Mateusz Broński.
Komisarz Tauron Ligi: Bogusław Pachniewicz.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.
MVP meczu: Ewelina Żurowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz).