Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Diecezja Bydgoska będzie świętować 20-lecie. Pierwsze wydarzenie już za dwa tygodnie

Dodano: 06.06.2023 | 15:24

Na zdjęciu: Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk mówił podczas konferencji prasowej o planach uroczystości z okazji 20-lecia Diecezji Bydgoskiej.

Fot. Archiwum

Koncerty artystów oraz świadectwa wiary – tak rozpocznie się w sobotę, 24 czerwca pierwszy punkt obchodów 20-lecia istnienia Diecezji Bydgoskiej.

Choć 20-lecie diecezji formalnie przypada 25 marca 2024 r., to uroczystości rozpoczynają się już 24 czerwca w hali Sisu Arena. Te w hali przy Toruńskiej 59 będą miały charakter modlitewno-koncertowy (ich początek zaplanowano na godzinę 11:00). Na scenie wystąpią m.in. Ada Rychwalska, Milena Pilkiewicz i Michał Maciudziński, a także chóry ze wspólnot diecezji bydgoskiej.

Podczas obchodów, katechezę o kościele wygłosi ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, a świadectwem obecności w kościele podzielą się prowadzący bloga i kanał na YouTube „Początek wieczności” Monika i Marcin Gomułkowie oraz słynny kucharz i restaurator Wojciech Modest Amaro, który w przeszłości prowadził m.in. program „Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia” na antenie Polsatu.

Wydarzenie w hali Sisu Arena odbędzie się pod hasłem „W cieniu Twej ręki”, a w jego trakcie odmówiona zostanie także nowenna, która rozpocznie się właśnie 24.06 i potrwa dziewięć miesięcy (zakończy się 25 lutego 2024 r.). Wiadomo już także, że msza święta dziękczynna za dwie dekady istnienia diecezji odbędzie się 6 kwietnia 2024 r., w Bazylice pw. św. Wincentego A’Paulo. Ma to związek z tym, że w sam dzień rocznicy – 25.03.2024 r. – wypadnie Wielki Poniedziałek.

W uroczystościach udział weźmie także 370-osobowa grupa młodzieży diecezji, która przygotowuje się do wyjazdu na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie.

0 0 votes
Article Rating
Diecezja Bydgoska będzie świętować 20-lecie. Pierwsze wydarzenie już za dwa tygodnie
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
3 miesięcy temu

Te 20 lat to lata wstydu. Chowanie księży pedofili przez Tyrawe, brak nowych powołań i likwidacja z tego powodu seminarium. Odwołanie Tyrawy przez papieża. Ta diecezja to wylęgarnia zła. Powinien papież zamknąć i zlikwidować ten sztuczny od początku twór.