Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 5 • L 3
5C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
4C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiDla kogo przeznaczony jest kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy?
doctor-1015624_1280
12.10.2019 | 07:52

Dla kogo przeznaczony jest kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy?

Na zdjęciu:

Fot.

Sytuacja, w której życie lub zdrowie drugiego człowieka będzie zagrożone, może spotkać każdego z nas. Możemy tego doświadczyć nie tylko w czasie wykonywania służbowych obowiązków, ale także podczas codziennych czynności: na spacerze z psem czy podczas zakupów. Jak w reagowaniu na takie zdarzenia może nam pomóc kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy? Kto powinien rozważyć zapisanie się na kurs KPP?

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy – co to takiego?

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy opracowany przez Centrum Ratownictwa to odpowiedź na realne potrzeby społeczeństwa: kwalifikowana pomoc sprawia, że możemy czuć się znacznie bezpieczniej wobec zagrożeń czyhających na nas każdego dnia. Szkolenie KPP pozwala uzyskać tytuł „Ratownika”, po uprzednim zdaniu testu teoretyczno-praktycznego. Każda osoba, która pozytywnie zdała kurs KPP, zna zarówno w teorii, jak i praktyce najważniejsze elementy pierwszej pomocy. Ponadto charakteryzuje się umiejętnością radzenia sobie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia w codziennych sytuacjach bądź tych związanych z obejmowaniem danego stanowiska pracy. Harmonogram kursów dostępny jest pod adresem: https://www.centrumratownictwa.com/kurs-kwalifikowanej-pierwszej-pomocy-kpp.

Szkolenie KPP dla osób prywatnych

Pierwsza pomoc – dlaczego każdy z nas powinien znać zasady jej udzielania? Odpowiedź jest niezwykle prosta: tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uratować zdrowie i życie innych osób. Centrum Ratownictwa przygotowało ofertę szkolenia KPP dla wszystkich, którzy chcieliby poznać zasady udzielania kwalifikowanej pomocy. Szkolenie pozwala zdobyć umiejętności potrzebne do ratowania życia, uzyskać tytuł „Ratownika” w myśl polskich przepisów, ale też przeżyć ciekawe doświadczenie.

Kursy KPP dla firm – kiedy warto się zdecydować?

Warunki, w których pracujemy, mogą się od siebie skrajnie różnić. Mimo tego, że specyfika pracy w biurze, w porównaniu do zakładu przemysłowego jest całkiem odmienna, w każdym z tych miejsc może dojść do sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Chcąc zwiększyć bezpieczeństwo swoich pracowników, warto rozważyć udział w kursie KPP. Kwalifikowana pomoc pozwoli podnieść kwalifikacje zawodowe pracowników (szczególnie z działu BHP), ale też posiąść najnowszą wiedzę i nowe umiejętności. Udział w takim szkoleniu jest też szansą na utworzenie Zakładowego Zespołu Ratownictwa, który odpowiadałby za reagowanie w sytuacjach niebezpiecznych.

Nowoczesne kursy dla służb mundurowych

Funkcjonariusze służb mundurowych, z racji na poziom niebezpieczeństwa podczas wykonywania służbowych obowiązków, powinni znać wszystkie zasady kwalifikowanej pomocy. Szkolenia dla służb mundurowych organizowane są w warunkach poligonowych, na obiektach wskazanych przez jednostkę zamawiającą szkolenie. Wykorzystanie broni palnej i materiałów pirotechnicznych pozwala wiernie odtworzyć możliwe niebezpieczeństwa, z którymi muszą się w swojej pracy mierzyć służby mundurowe.

Szkolenia dla Straży Pożarnej

Harmonogram szkolenia KPP dla Strażaków obejmuje nie tylko kwestie prawne związane z organizacją ratownictwa medycznego w tego typu jednostkach. Pozwala także w teorii poznać najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem funkcjonariusza, osoby poszkodowanej, ale też miejsca zdarzenia. Uczestnicy szkolenia w praktyce zdobędą też wiedzę pozwalającą na pomoc w sytuacji powstania urazów mechanicznych i obrażeń najczęściej występujących w pożarnictwie.

Kurs KPP – do czego uprawnia?

Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy jest zgodny z ramowym programem kursu opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia. Po jego zakończeniu uczestnik przystępuje do egzaminu, który pozwala uzyskać tytuł „Ratownika” zgodnie z art. 13 Ustawy z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Jest to najwyższy stopień przeszkolenia, który dotyczy osób bez wykształcenia medycznego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści