[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dla niepełnosprawnych i przedsiębiorców. Propozycje programowe Ireneusza Nitkiewicza

Dodano: 03.10.2019 | 21:52

Na zdjęciu: Ireneusz Nitkiewicz o pomysłach wsparcia dla osób niepełnosprawnych mówił na konferencji prasowej, wspólnie z Anną Derewienko, Moniką Drapińską i wiceprzewodniczącym rady miasta Szymonem Wiłnickim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kandydat Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach przedstawił swoje propozycje programowe. Na dwóch konferencjach prasowych Ireneusz Nitkiewicz  mówił o pomysłach związanych z pomocą dla osób niepełnosprawnych i o przedsiębiorcach.

Nitkiewicz jest czwórką na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu 4 obejmującym m.in. Bydgoszcz. – Często jest tak, że programy są wymyślane w gabinetach. Ja rozmawiam z osobami, których te problemy dotyczą – powiedział kandydat Koalicji.

– Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłyby szkolenia dla osób niepełnosprawnych – mówiła Anna Derewienko, niepełnosprawna bydgoszczanka, która wzięła udział w pierwszej z konferencji. W jej opinii takie szkolenia pozwoliłyby niepełnosprawnym podjąć pracę bądź przekwalifikować się. – Myślałam też o platformie online, która rejestrowałaby wszystkie osoby niepełnosprawne poszukujące pracy – dodała. Innym z punktów miałoby być znoszenie barier architektonicznych, co polegałoby a wyposażaniu budynków w windy, oraz na opiece wytchnieniowej. – Wsparcie dla tych osób jest bardzo ważne – podkreślił Nitkiewicz.

Z kolei wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Szymon Wiłnicki (Inicjatywa Polska) mówił o kwestii związanej ze szczepieniami. – Jak wiemy, szczepienia w okresie jesienno-zimowym są bardzo ważne. Polska w porównaniu do państw zachodnich odbiega w kwestii szczepień refundowanych przez państwo – powiedział i zasugerował, aby dodatkowe darmowe szczepienia rozszerzyć o szczepienie przeciwko rotawirusom i wirusowi HPV.

Druga konferencja dotyczyła kwestii związanych z przedsiębiorcami. Ci zaproszeni przez Nitkiewicza mówili, że są zdumieni tym, że formacja rządząca wprowadziła choćby ustawę zakazującą handlu w niedzielę, ale też zwracali uwagę na obciążenia stawkami ZUS. – Problemów jest wiele. Chciałbym, aby Polska po wyborach nie traktowała przedsiębiorców jak potencjalnego złodzieja, tylko jako potencjalnego pracodawcę – powiedział Nitkiewicz.

Tymczasem w piątek Bydgoszczy kandydaturę Nitkiewicza wesprze Grzegorz Napieralski. Obaj mają wystąpić na wspólnej konferencji prasowej, na której mówić będą o kwestiach związanych z cyfryzacją.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments