Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 5 • L 3
2C
Pon
3C
Wt
5C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIDlaczego warto stosować preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?
bezposredni-wtrysk-benzyny
21.08.2019 | 13:36

Dlaczego warto stosować preparat do czyszczenia wtryskiwaczy?

Na zdjęciu:

Fot.

Właściciele pojazdów z silnikami benzynowymi wyposażonymi w nowoczesne układy wtryskowe, są narażeni na szereg usterek wynikających z wadliwej pracy wtryskiwaczy. Paliwo słabej jakości oraz zaburzony proces spalania mieszanki mogą być powodem spadku mocy, wzrostu zużycia paliwa czy nieprawidłowej emisji spalin.

Po co czyścić wtryskiwacze?

Wielu kierowców może nie być świadomych zagrożenia wynikającego z zaniedbania okresowej obsługi serwisowej układu wtryskowego. Usługa czyszczenia wtryskiwaczy benzyny jest coraz powszechniej oferowana w warsztatach i stacjach obsługi serwisowej, ale przeciętny fan motoryzacji nie zawsze zdaje sobie sprawę z wartości takiego zabiegu. Jednocześnie, spora część użytkowników benzyniaków z małym przebiegiem zdaje sobie sprawę, że wymiana katalizatora, zaworu EGR lub wtryskiwacza jest tym, czego chętnie unikną. Może w tym pomóc regularne stosowanie preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny np. TEC2000, przy czym interwał jest uzależniony od rocznych przebiegów. Dla uspokojenia warto dodać, że taką procedurę wykonuje się maksymalnie dwa razy w roku.

Co daje czyszczenie wtryskiwaczy?

Preparat do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny to wielofunkcyjny środek do okresowej obsługi serwisowej układu wtryskowego. Usuwa zanieczyszczenia, które mogą częściowo blokować poprawną pracę wtryskiwacza. Czyści wszystkie elementy wtryskiwacza, w tym dysze odpowiedzialne za właściwą atomizację (rozpylanie), wielkość i kształt strumienia paliwa podawanego do komory spalania. Krótko rzecz ujmując, ma zasadniczy wpływ na przywrócenie lub utrzymanie poprawnego dozowania paliwa. Oprócz tego, czyste, poprawnie działające wtryskiwacze mają wpływ na właściwe funkcjonowanie szeregu innych elementów. Stosowanie preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny, pozwala na:

  • redukcję korozji wtryskiwaczy,
  • oczyszcza komorę spalania z nagaru,
  • redukuje emisje spalin,
  • redukuje ilość cząsteczek osadzających się w katalizatorze,
  • zapobiega zabrudzeniu i uszkodzeniu zaworu EGR.

Dzięki regularnemu serwisowi układu wtryskowego można znacznie wydłużyć żywotność jego elementów, a przez to uniknąć kosztownych napraw i awarii urządzeń zależnych.

Użytkownicy preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy benzyny jako dodatkowe korzyści płynące z serwisowania wtryskiwaczy przy jego zastosowaniu, wskazują: poprawę rozruchu na zimnym silniku, wygładzenie pracy silnika na biegu jałowym oraz spadek zużycia paliwa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści