Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
1C
Sob
0C
Nd
-1C
Pon
-1C
Wt
-3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleDługi policyjny pościg w regionie. Uciekinier prawie potrącił dziewczynkę
04.03.2021 | 09:31

Długi policyjny pościg w regionie. Uciekinier prawie potrącił dziewczynkę

Na zdjęciu: Policjanci ścigali uciekiniera przez kilkanaście kilometrów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę, który nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Skończyło się pościgiem oraz długą listą zarzutów.

Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę kierującego volkswagenem golfem, gdy przejeżdżali przez Bukowiec. Ponieważ kierowca nie zapiął pasów bezpieczeństwa, dali mu sygnał do zatrzymania, używając też sygnałów błyskowych i dźwiękowych. – Na widok radiowozu kierujący przyspieszył i zaczął się oddalać. Policjanci ruszyli w pościg, Podczas ucieczki kierowca golfa nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i niemalże potrącił dziewczynkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Nie reagował na kolejne próby zatrzymania – relacjonuje sierż.szt. Damian Ejankowski ze świeckiej policji.

Po kilkunastu kilometrach pościgu policjantom udało się zajechać drogę uciekinierowi i zatrzymać go. Okazało się, że za kierownicą siedzi mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności oraz miał zakaz kierowania pojazdami. Ponadto, funkcjonariusze znaleźli w samochodzie „jointa” i wagę. – Mężczyznę poddano badaniu na zawartość środków odurzających. Badanie wykazało, że mógł być pod wpływem marihuany. Do badań pobrano krew – wyjaśnia sierż.szt. Ejankowski.

We wtorek 25-latek usłyszał zarzuty niedostosowania się do polecenia zatrzymania pojazdu oraz posiadania środków odurzających. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści