Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h NNW
H 6 • L 5
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDo lasów w Bydgoszczy i okolicach nie wejdziemy. Do odwołania [MAPA]
las Bydgoszcz
17.05.2018 | 10:34

Do lasów w Bydgoszczy i okolicach nie wejdziemy. Do odwołania [MAPA]

Swoją decyzję Nadleśnictwo Bydgoszcz przekazało w specjalnym komunikacie.

Na zdjęciu: Zakaz wstępu do lasów w Bydgoszczy i sąsiednich gminach obowiązuje od 16 maja do maksymalnie 20 czerwca.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Nadleśnictwo Bydgoszcz poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasów w granicach miasta, a także pobliskich gmin. Powód – rozpoczęte na ich terenie opryski chemiczne.

Zakaz obejmuje od czwartku lasy w Bydgoszczy oraz w gminach Białe Błota, Solec Kujawski i Nowa Wieś Wielka. Będzie aktualny do odwołania, ale nadleśnictwo informuje także, że datą graniczną jest 20 czerwca. „Tereny objęte zakazem zostały oznakowane tablicami informacyjnymi” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Przyczyną wprowadzenia zakazu jest konieczność wykonania oprysków chemicznych celem „ograniczenia liczebności larw barczatki sosnówki, brudnicy mniszki oraz strzygoni choinówki”. Opryski będą wykonywane z powietrza przy użyciu dwóch preparatów: Dimilinu 480 SC (środka owadobójczego) oraz Ikara 95EC (środek wspomagający, wzmacnia przyczepność środka owadobójczego do podłoża).

POBIERZ MAPĘ Z OBSZAREM OBJĘTYM ZAKAZEM WEJŚCIA DO LASU – BYDGOSZCZ, BIAŁE BŁOTA, SOLEC KUJAWSKI, NOWA WIEŚ WIELKA

Leśnicy informują także, że obowiązuje karencja dla runa leśnego na okres 24 godzin. „Prosimy o przestrzeganie zakazu i niezbieranie płodów runa” – dodają w oświadczeniu.

Z powodu działalności szkodników leśnych konieczna była zmiana terminu Metropolia Bydgoszcz MTB Maraton organizowanego przez stowarzyszenie Rowerowa Brzoza. Pierwotnie miał odbyć się 3 czerwca, przeniesiony zostanie jednak najprawdopodobniej na koniec przyszłego miesiąca. Dokładna data zostanie przekazana – jak poinformowali organizatorzy – w osobnym komunikacie.


Powiązane treści