Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dobra wiadomość dla amatorów jazdy na łyżwach. Nowy sezon na Torbydzie rozpocznie się szybciej!

Dodano: 14.07.2020 | 10:28

Na zdjęciu: Z uwagi na epidemię koronawirusa poprzedni sezon na Torbydzie zakończył się pod koniec pierwszej połowy marca.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trochę zimy w środku lata – pod takim hasłem będzie przebiegać otwarcie nowego sezonu na Torbydzie. Jak poinformowała spółka Bydgoskie Obiekty Sportowe, lodowisko będzie dostępne już 10 sierpnia.

Jak podkreśla Paweł Kowalski ze spółki BOS (zarządza również m.in. Przystanią Bydgoszcz czy Hotelem Zawisza), wcześniejsze udostępnienie ślizgawki jest efektem sygnałów od mieszkańców. – Dostaliśmy bardzo dużo pytań i próśb o otwarcie Torbydu. Stąd decyzja – dodaje.

Na razie – poza terminem – nie są znane szczegóły dotyczące nowego sezonu. Mamy je poznać na przełomie lipca oraz sierpnia. – Wówczas będziemy informowali o harmonogramie, o tym, co się zmieni i jakie czekają nas nowości – wylicza Kowalski. Na bieżąco informacje można również śledzić w mediach społecznościowych spółki Bydgoskie Obiekty Sportowe.

Sezon 2019/2020 na Torbydzie zakończył się przedwcześnie ze względu na epidemię koronawirusa. Pod koniec pierwszej połowy marca zapadła decyzja o zamknięciu lodowiska. Początkowo stan ten miał trwać do 25 marca, ale z uwagi na przedłużenie stanu epidemii amatorzy jazdy na łyżwach już wiosną na taflę nie wrócili.

Zimą nastąpiło otwarcie restauracji mieszczącej się w budynku Torbydu. Również ze względu na koronawirusa musiała ona ograniczyć swoją działalność do cateringu. W sierpniu ponownie ma być dostępna dla gości lodowiska.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments