Bydgoszcz
18C
Przelotne opady
74% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 19 • L 18
23C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
18C
Nd
24C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDobre informacje dla kierowców. Po świętach duże zmiany w rejonie Kujawskiej
rondo kujawskie bydgoszcz
05.04.2021 | 12:25

Dobre informacje dla kierowców. Po świętach duże zmiany w rejonie Kujawskiej

Na zdjęciu: Trwają roboty na rondzie Kujawskim

Fot. mat. ZDMiKP

Trwają prace na rondzie Kujawskim. Drogowcy zapowiadają, że po świętach wielkanocnych udostępnione do ruchu zostaną nowe odcinki jezdni.

Obecnie trwa układanie ostatniej warstwy nawierzchni w obrębie ronda Kujawskiego. Trwają też prace brukarskie, energetyczne oraz roboty agrotechniczne. Końca dobiegają również prace przy schodach wiodących na Wzgórze Wolności. Przygotowywane są też podłoża pod nowe trawniki i rabaty. Nasadzenia drzew i krzewów wkrótce powinny się rozpocząć. Łącznie w ramach inwestycji zaplanowano zasadzenie ponad 600 nowych drzew i ponad 6 tysięcy krzewów liściastych i iglastych.

Po Wielkanocy planowane jest otwarcie ulicy Solskiego (w kierunku ronda Kujawskiej) oraz ul. Kujawskiej (w stronę ronda Inowrocławskiego). Jak zapowiada ZDMiKP, zdecydowanie ułatwi to poruszanie się w obrębie ronda.

Uruchomiony zostanie również przystanek autobusowy na ul. Kujawskiej, na wysokości Lwowskiej. Pomiędzy rondami Kujawskim a Bernardyńskim ruch na razie będzie jeszcze  prowadzony dwukierunkowo po wschodniej jezdni. Ten stan rzeczy nie potrwa jednak długo, bo do połowy kwietnia. – Dobiegają końca roboty podziemne, prowadzone u zbiegu ulicy Kujawskiej i ronda Bernardyńskiego. Pozwoli to niebawem układać nawierzchnię na tym odcinku – wyjaśnia rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński. Na Zbożowym Rynku, wzdłuż kamienic od strony Szwederowa, zakończyły się za to prace przy uzbrojeniu podziemnym. Niebawem wykonawca rozpocznie układanie nawierzchni. – Zakończenie właśnie tych robót pozwoli przełożyć ruch na jezdnię docelową oraz uruchomić w połowie kwietnia ulicę Kujawską między rondem Bernardyńskim a Kujawskim – zapowiada Okoński.

Rozbudowa ulicy Kujawskiej to największy projekt komunikacyjny realizowany w centrum miasta. Koszt inwestycji, łącznie z zakupem nowoczesnych tramwajów i zakończoną już przebudową węzła Szarych Szeregów to ponad 370 mln zł, spośród których 168 mln to prace na ul. Kujawskiej.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom
Tom
3 miesięcy temu

A czy coś powstanie coś pięknego po terenie Browarów bo te miejsce straszy.
Czy ktoś to kupił.
Po za tym są tam rudery i one straszą.

Powiązane treści