Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDobre wiadomości z bydgoskiego lotniska. Lufthansa podstawi większe samoloty
Port Lotniczy Bydgoszcz
25.05.2016 | 17:59

Dobre wiadomości z bydgoskiego lotniska. Lufthansa podstawi większe samoloty

Decyzja przewoźnika ma związek z ćwiczeniami Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO oraz mistrzostwami świata juniorów w lekkiej atletyce.

Na zdjęciu: Terminal bydgoskiego lotniska w czerwcu i lipcu ma kilkakrotnie zapełnić się wojskowymi i uczestnikami lekkoatletycznych mistrzostw świata juniorów.

Fot. Leszek Grabowski

Wybrane loty na trasie Bydgoszcz – Frankfurt będą w czerwcu i lipcu obsługiwane bardziej pojemnymi samolotami – poinformowały linie lotnicze Lufthansa. Decyzja przewoźnika ma związek ze zwiększonym zainteresowaniem połączeniem z powodu szkoleń wojskowych w ramach Joint Force Training Centre (JFTC) oraz światowym czempionatem juniorów w lekkiej atletyce.

Jak wynika z komunikatu niemieckich linii, w siedmiu terminach (12 i 24 czerwca oraz 15, 17, 18, 25 i 26 lipca) na bydgoskim lotnisku wylądują jednostki większe niż kursujący regularnie od kilkunastu miesięcy 87-osobowy samolot Bombardier CRJ900. – Do Bydgoszczy przylecą: Airbus 321, Airbus 319 oraz Boeing 737-300 – wylicza Artur Niedźwiecki z biura prasowego Portu Lotniczego Bydgoszcz. Ten pierwszy może zabrać na pokład nawet dwieście osób. Pozostałe dwa – do 140.

Decyzja Lufthansy to nie tylko dobra wiadomość uczestników wspomnianych dwóch wydarzeń, ale również spotterów. – Airbus 321 lądował na bydgoskim lotnisku w barwach tylko jednego przewoźnika – mówi Andrzej Machulski, przedstawiciel EPBY Spotting Team Bydgoszcz. Ale również przedstawiciele JFTC oraz organizatora MŚJ w lekkiej atletyce doceniają to rozwiązanie. – Połączenie Lufthansy zapewnia wygodną i szybką podróż. Większe samoloty to dowód na to, że jest spore zainteresowanie naszą imprezą i cieszy się ona prestiżem na arenie międzynarodowej  – przekonuje Krzysztof Wolsztyński, dyrektor MŚJ. A Goran Pijetlović, rzecznik Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO dodaje: Każde zwiększenie oferty na trasie do Frankfurtu jest przez nas mile widziane.


Powiązane treści