Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dobry początek roku bydgoskiego lotniska. Jesienią wrócą loty do Izraela

Dodano: 07.02.2020 | 18:12
port lotniczy bydgoszcz

Po raz pierwszy w historii w styczniu Port Lotniczy Bydgoszcz odprawił ponad 30 tysięcy osób.

Na zdjęciu: Loty obsługiwane przez Ryanaira odpowiadają w dużej mierze za wyniki bydgoskiego lotniska.

Fot. Sebastian Torzewski

Po raz pierwszy w historii bydgoski port lotniczy zakończył styczeń z wynikiem powyżej 30 tysięcy odprawionych pasażerów. Przyczyniły się do tego również czarterowe loty do Tel Awiwu, które wrócą do oferty w listopadzie.

31077 – tyle dokładnie osób skorzystało w pierwszym miesiącu 2020 roku z usług lotniska imienia Paderewskiego. W zestawieniu rok do roku oznacza to wzrost o ponad 4,5 procent. W styczniu 2019 roku zabrakło jedynie kilkuset pasażerów, aby osiągnąć pułap 30 tysięcy obsłużonych podróżnych. We wcześniejszych latach port notował systematycznie wyniki z przedziału 20-25 tysięcy osób.

Do udanego startu nowe roku przyczyniły się nie tylko loty regularne, ale również czarterowe. W styczniu odbyło się bowiem kilka przelotów do Izraela. Turyści na tyle tłumnie odpowiedzieli na ofertę podróży do Tel Awiwu, że Biuro Podróży Kaszub Travel zapowiada ich powrót na bydgoskie lotnisko. – Kolejne wyloty planowane są w dniach 7, 14 i 21 listopada. Oferty dostępne są na stronie biura podróży – informuje Daniel Mackiewicz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Minione dwa lata należy uznać za udane w wykonaniu lotniska. Zarówno w roku 2018, jak i 2019 udało się przekroczyć nieosiągalny wcześniej próg 400 tysięcy pasażerów. Rekord padł w minionych dwunastu miesiącach, gdy udało się osiągnąć rezultat ponad 425 tysięcy odprawionych osób.

W styczniu w PLB odbyło się 595 operacji lotniczych. Rok temu było ich o niemal 160 mniej (437).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Źródło: metropoliabydgoska.pl […]