Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dokończenie przebudowy ulic na osiedlu 1000-lecia w Koronowie. Przetarg został unieważniony

Dodano: 17.05.2024 | 08:27

Na zdjęciu: Najtańsza oferta została odrzucona, a przetarg unieważniony

Fot. IN

Gmina Koronowo unieważniła przetarg na przebudowę ulic na OM 1000-lecia wraz z odwodnieniem oraz kanalizacją deszczową w ul. Klonowej i Brzozowej.

W ostatnich latach część ulic na tym osiedlu została wyremontowana. W pierwszym etapie przebudowano część ul. Konopnickiej i Bukowej. Prace rozpoczęły się w 2018 roku, a zakończyły w 2019. Wykonawcą inwestycji była firma Wimar. W 2022 roku przyszedł czas na fragment ulicy Bukowej (od ul. Konopnickiej do ul. Klonowej), ulicę Topolową (od ul. Bukowej do ul. Brzozowej) i ulicę Brzozową (od ul. Konopnickiej do ul. Topolowej). Tym razem przetarg wygrała firma Kompleks-Bud. Wykonawca miał spore opóźnienia, ale w końcu uporał się on z tym zadaniem.

Pozyskano dofinansowanie

Część mieszkańców pytało burmistrza dlaczego ulica Brzozowa nie została wykonana w całości. Na ten moment ulica Brzozowa posiada nową nawierzchnię od ul. Konopnickiej do ul. Topolowej – później jest stara nawierzchnia z trylinki betonowej – i przy ul. 26 stycznia pojawia się nawierzchnia z kostki. Burmistrz Patryk Mikołajewski informował, że w 2024 roku będzie realizowany końcowy etap przebudowy tego osiedla, a na ten cel uzyskano dofinansowanie.

Spory zakres prac

I faktycznie pod koniec lutego ogłoszono przetarg. Zakres zadania miał obejmować przebudowę ul. Brzozowej (od ul. Topolowej do ul. 26 stycznia), ul. Klonowej oraz ul. Bukowej (od ul. Klonowej do ul. Łąkowej). Prace miały być związane z przebudową nawierzchni ulic, sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej oraz budową sieci kanalizacji deszczowej.

Najtańsza oferta odrzucona, przetarg unieważniony

Gmina na ten cel planowała przeznaczyć 2 mln 33 tys. zł. Wpłynęło sześć ofert. Najtańszą propozycję przedstawiła firma Kowalski Budownictwo (2 mln 642 tys. zł), a najdroższą Projbud Drogownictwo (3 mln 752 tys. zł). Co ciekawe najtańsza oferta została odrzucona, bo zdaniem zamawiającego zawiera rażąco niską cenę. – Zamawiający pismem z dn. 15.03.2024 r. wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny w stosunku do wartości szacunkowej zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług ustalonej przed wszczęciem postępowania, w tym złożenie dowodów dotyczących wyliczenia ceny złożonej oferty – czytamy w uzasadnieniu. – W odpowiedzi na wezwanie, Wykonawca oświadczył o odstąpieniu od dalszej procedury przetargowej.

Cały przetarg został natomiast unieważniony, gdyż „cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments