Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dostawa gazu ziemnego: Zakup grupowy – zakup tańszy [ZDJĘCIA]

Dodano: 06.11.2017 | 18:03

Na zdjęciu: Podpisano umowę na kompleksowe dostawy gazu ziemnego.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoszcz po raz drugi wystąpiła w roli lidera Bydgoskiej Grupy Zakupowej na dostawy gazu ziemnego (wcześniej sześciokrotnie w ramach Bydgoskiej Grupy Zakupowej dokonano wspólnych zakupów energii elektrycznej).

W poniedziałek 6 listopada podpisano umowę na kompleksowe dostawy gazu ziemnego w 2018 roku. o szacowanym łącznym wolumenie 89.330.939 kWh. Najkorzystniejsze oferty złożyli: Fortum Marketing and Sales Polska S.A z ceną brutto 6.851.286,42 (na część pierwszą) i na cześć drugą – PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. z ceną brutto 7.967.126,91 zł.

Bydgoska Grupa Zakupowa, w skład której wchodzi 20 podmiotów, podpisała umowę na dostawę gazu ziemnego na kolejny rok. Dzięki grupowemu zakupowi Bydgoszcz wraz z miejskimi spółkami i jednostkami zagwarantowała sobie stabilność cen gazu na rok 2018.

Dzięki zbiorowym zakupom uczestnicy BGZ zaoszczędzili w roku 2017  ponad 700.000 PLN. – Po raz kolejny, po sukcesie pierwszego przetargu, podpisujemy umowy na grupowy zakup gazu i cieszy fakt, że ta współpraca przynosi korzyści – powiedziała Maria Wasiak, wiceprezydent Bydgoszczy, parafująca umowę. – Optymalizacja cen energii i gazu to jeden z naszych priorytetów, za którym stoi także aspekt proekologiczny. Gdy mniej będzie trzeba zapłacić za gaz i energię, tym więcej środków przeznaczyć będzie można na ochronę środowiska. Mam na dzieję, że w przyszłości, te korzyści będą kontynuowane.

Jacek Bartosik – Dyrektor Biura Finansowego PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. -My się bardzo cieszymy, że drugi raz z rzędu udało nam się zwyciężyć w przetargu. Nie ukrywamy, że bardzo cieszymy się ze współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego i nie tylko. Wygrana w przetargu oznacza dla nas, że mamy stabilnych partnerów, którym możemy dostarczać gaz. Gwarantujemy zarówno jakość, jak i terminowość dostaw, nie mówiąc o bezpieczeństwie i konkurencyjności.

Łukasz Mordasiewicz – Dyrektor Departamentu Gazu Fortum Marketing and Sales S.A.: –Mam nadzieję, że miniony rok naszej współpracy przebiegał dobrze i bezproblemowo. Życzylibyśmy sobie, żebyśmy mieli okazję przez kolejne lata współpracować i to paliwo dostarczać w konkurencyjnych cenach.

Co na to odbiorcy?

Już drugi rok korzystamy z obecności w grupie zakupowej i nie narzekamy. Wręcz przeciwnie, jesteśmy bardzo zadowoleni. Zawsze działa się lepiej wspólnie niż w pojedynkę. A różnica między tym, co jest i co było okazuje się naprawdę kolosalna – koszty są zupełnie inne, znacznie mniejsze – powiedziała nam Magdalena Lanowska z Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy.

Bydgoska Grupa Zakupowa, która podpisała umowę na dostawę gazu ziemnego składa się z 20 podmiotów. To miasto Bydgoszcz, gminy Barcin, Białe Błota, Brześć Kujawski, Kcynia, Nakło nad Notecią, Osielsko, Pakość, Sicienko, Solec Kujawski, Strzelno, Szubin, Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii, Bydgoski Park Przemysłowo –Technologiczny, Wielospecjalistyczny Szpitala Miejski im. Dr. Emila Warmińskiego SPZOZ, Szpital Uniwersytecki nr 2 im. Dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, Szpital Uniwersyteckiego nr 1 im. Dr. Antoniego Jurasza,  Administracja Domów Miejskich „ADM”, Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.