Dotkliwe porażki Astorii i Noteci

Dodano: 11.03.2017 | 22:07

Zespoły z regionu nie miały szczęścia w sobotnich meczach I ligi.

Na zdjęciu: Astoria nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Sobota nie była udana dla koszykarzy Astorii Bydgoszcz i Noteci Inowrocław. Obie drużyny przegrały swoje mecze w I lidze.

Bydgoszczanie grali w Tychach z GKS-em. Pierwsza kwarta spotkania była wyrównana i Astoria zeszła z niej z dwupunktowym prowadzeniem. Później jednak gospodarze zdominowali pojedynek i przed decydującą kwartą prowadzili 20 punktami. Ostatecznie wygrali 97:79.

Bez powodzenia na wyjazd udała się w sobotę także Noteć Inowrocław. Podopieczni trenera Milosa Sporara przegrali w Pruszkowie ze Zniczem 66:89. Najwięcej punktów dla inowrocławian – 18 – zdobył Kamil Maciejewski.

Po 27. kolejkach Enea Astoria jest na piętnastym miejscu w tabeli, a do wyprzedzającego ją AZS AGH Kraków traci dwa punkty. Noteć – mająca cztery oczka przewagi nad Astorią – jest jedenasta. 18 marca inowrocławianie podejmą GTK Gliwice, a dwa dni później Asta zmierzy się u siebie z Zetkamą Doral Nysą Kłodzko.