Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Prestiżowa nagroda dla wykładowczyni PBŚ za projekty armatury łazienkowej

Dodano: 08.12.2023 | 16:07

Na zdjęciu: Dr Marta Gębska jest wykładowczynią Katedry Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej.

Fot. PBŚ

Dr Marta Gębska, wykładowczyni w Katedrze Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej została potrójnie nagrodzona w prestiżowym konkursie German Design Award 2024.

German Design Award jest jedną z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych na świecie nagród w dziedzinie designu przyznawaną przez German Design Council. Każdego roku nagradzane są projekty najwyższej jakości, które wpływają na światowe wzornictwo. W tegorocznej edycji nagrodzone zostały trzy projekty dr Gębskiej:

  • Wanna BIWA – otrzymała nagrodę German Design Award Winner 2024
  • Umywalka Circlight – German Design Award Winner 2024
  • Umywalka Haptique – wyróżniona tytułem German Design Award Special Mention 2024

Wanna Biwa inspirowana jest japońskim rytuałem Ofuro polegającym na siedzeniu i moczeniu. Harmonijny kształt oraz obłe krawędzie wprowadzają w nastrój spokoju i oczyszczenia. Dzięki ergonomicznej formie zapewnia maksymalny komfort użytkowania integrując funkcje kąpieli i prysznica. Podniesiony tył daje podparcie plecom i szyi, natomiast obniżona część przednia pozwala łagodnie wejść do wanny. Zaprojektowany kształt, jak i zastosowanie lekkiego materiału kompozytu Multicast sprawia, że produkt jest o pięćdziesiąt procent lżejszy niż dotychczasowe rozwiązania. Indywidualne wykończenie w połysku lub macie daje możliwość dopasowania do wnętrza łazienki.

Umywalka Circlight to innowacyjne i zrównoważone podejście do projektowania w technologii kompozytu mineralnego. Dzięki zastosowanemu materiałowi oraz wzornictwu produkt jest o 55% lżejszy niż dotychczasowe rozwiązania. Lekka forma i kształt sprawiają, że umywalki pozwala na oszczędność zastosowanego materiału, jak i śladu węglowego.

Wdrożona do produkcji umywalka Haptique uwzględnia potrzeby starzejącego się społeczeństwa. Wykonana w technologii kompozytu mineralnego w 80% pochodzącego z naturalnego kamienia dolomitowego. Zaprojektowana w duchu „design for all”, integruje funkcje mycia i wspierania, dzięki innowacyjnemu zintegrowaniu faktury na częściach chwytnych umywalki. Stanowi ona antypoślizgową powierzchnię oraz daje bodziec dotykowy, co ułatwia jej chwytanie oraz lokalizację.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments