Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 10 • L 8
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleDramatyczna akcja zakończona szczęśliwym finałem. Strażacy uratowali kobietę i trójkę dzieci z pożaru!
straż pożarna - na sygnale - SF
11.07.2019 | 14:45

Dramatyczna akcja zakończona szczęśliwym finałem. Strażacy uratowali kobietę i trójkę dzieci z pożaru!

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. SF

Niewiele brakowało, a pożar budynku w Srebrnicy koło Koronowa (powiat bydgoski) zakończyłyby się tragicznie. Dzięki bohaterskiej postawie strażaków oraz właścicielki budynku udało się uratować przebywającą w nim kobietę z dziećmi.

O akcji ratunkowej poinformował serwis Bydgoszcz 998. Jak relacjonują jego redaktorzy, ogień pojawił się w korytarzu i uniemożliwił ewakuację z budynku kobiecie z trójką małych dzieci. Przybyli na miejsce strażacy błyskawicznie przystąpili do akcji i ewakuowali zagrożone osoby. – Na słowa uznania zasługuje właścicielka obiektu, która ryzykując zdrowie i życie rozpoczęła akcje gaśniczą oraz wyniosła z budynku butlę z gazem – podkreśla Bydgoszcz 998.

W akcji brały udział dwa zastępy OSP Koronowo, zastęp OSP Różana oraz drabina z JRG nr 3 w Bydgoszczy. Strażacy z Koronowa zaopiekowali się dziećmi i zapewnili wsparcie psychiczne poszkodowanym. Do zdarzenia wysłano także dwa zespoły ratownictwa medycznego, które przebadały osoby znajdujące się w rejonie pożaru. Ostatecznie kobieta i trójka dzieci trafiły do szpitala na dodatkowe badania, ale dzięki skutecznym działaniom strażaków nie odniosły one żadnych poważniejszych obrażeń.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści