Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 5 • L 3
4C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleDramatyczny przebieg pościgu za sprawcami włamań do sklepów. Na DK10 staranowane dwa radiowozy policyjne! [ZDJĘCIA]
24.02.2020 | 21:45

Dramatyczny przebieg pościgu za sprawcami włamań do sklepów. Na DK10 staranowane dwa radiowozy policyjne! [ZDJĘCIA]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem.

Na zdjęciu: Podczas pościgu zniszczone zostały dwa policyjne radiowozy.

Fot. Pomoc Drogowa J&J Hejnowicz

Dramatyczny przebieg miał policyjny pościg za sprawcami dwóch włamań do sklepów, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór. 

Informację o przeprowadzeniu pościgu potwierdziła nam rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz. Jak się dowiadujemy, funkcjonariusze ścigali dwóch mężczyzn, którzy dzisiaj dokonali dwóch napadów na sklepy. – Do jednego z napadów doszło w Żołędowie, drugi miał miejsce w powiecie świeckim – mówi Chlebicz. Mężczyźni byli zamaskowani i sterroryzowali obsługę sklepów przedmiotem przypominającym broń i skradli papierosy oraz pieniądze. Śledczy nie ujawniają, jaką kwotę sprawcy zrabowali z tych sklepów.

Policjanci zarządzili blokadę i ruszyli w pościg za wytypowanymi sprawcami, którzy poruszali się fiatem tipo. Jak relacjonuje mł. insp. Chlebicz, auto zostało przez policjantów zauważone w Turznie. – Funkcjonariusze usiłowali zatrzymać fiata do kontroli – słyszymy, ale kierowca auta ani myślał to zrobić. Staranował bramki wjazdowe na drogę, a potem także dwa radiowozy. Fiat następnie dachował.

Dwaj mężczyźni jadący fiatem zostali przewiezieni do szpitala, policjanci nie doznali poważniejszych obrażeń. Na miejscu cały czas prowadzone są czynności. – Nie wykluczamy, że ci sprawcy mogą mieć inne kradzieże na swoim koncie – mówi mł. insp. Monika Chlebicz.

[AKTUALIZACJA]
g. 21:40 Na antenie TVP3 Bydgoszcz rzecznik prasowa kujawsko-pomorskiej policji przekazała, że fiatem tipo poruszali się dwaj mężczyźni. To mieszkańcy województwa mazowieckiego w wieku 33 i 40 lat. W wyniku napadów na sklepy, nikt nie doznał obrażeń.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści