Bydgoszcz
9C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 11 • L 8
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrobny spadek w maju, ale i tak jest dobrze. Bydgoskie lotnisko podsumowało ostatnie miesiące
loty bydgoszcz londyn
09.06.2019 | 08:01

Drobny spadek w maju, ale i tak jest dobrze. Bydgoskie lotnisko podsumowało ostatnie miesiące

Na zdjęciu: Tablica lotów na bydgoskim lotnisku niedawno wypełniła się połączeniami wakacyjnymi.

Fot. BB

Bydgoskie lotnisko podsumowało pięć miesięcy 2019 roku. Port chwali się wzrostem liczby pasażerów, a także dobrym wynikiem w rankingu branżowego portalu.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2019 roku bydgoskie lotnisko odprawiło 153 tys. pasażerów – to wzrost o 5,1% w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem. Jak chwalą się władze PLB, w rankingu portalu Pasażer.com bydgoski port znalazł się na czwartym miejscu w Polsce pod względem dynamiki wzrostu.

W samym maju lotnisko zanotowało jednak minimalny spadek, obsługując 35 362 podróżnych, czyli 0,6% mniej niż w maju 2018. Liczba operacji lotniczych zwiększyła się za to o 30,3% i wyniosła 1145.

Z końcem maja rejsem do Grecji rozpoczął się sezon lotów wakacyjnych – przypomina Daniel Mackiewicz, rzecznik prasowy portu. W tym sezonie letnim z bydgoskiego lotniska można polecieć do Burgas, Heraklionu, Antalyi i Zakynthos. Loty na Kretę realizuje nowy dla bydgoskiego lotniska przewoźnik, włoska linia Bluea Panorama. – Rozkład rejsów pozwala na elastyczne planowanie długości pobytu, od 3 do 14 dni, w zależności od wybranego kierunku. Wycieczki we wszystkich kierunkach można kupować w biurach podróży w regionie – wyjaśnia Mackiewicz.

W tym tygodniu na lotnisku odbyło się spotkanie z radnymi. W trakcie obrad komisji rozmawiano o szansach na dwa połączenia dziennie do Frankfurtu, o wypełnieniu luki po locie do Dusseldorfu oraz o budowie linii kolejowej. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści