Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeDroga ekspresowa S10. Siódma zmiana terminu w przetargu na budowę odcinka pod Bydgoszczą
S10 Bydgoszcz
28.10.2021 | 11:20

Droga ekspresowa S10. Siódma zmiana terminu w przetargu na budowę odcinka pod Bydgoszczą

Na zdjęciu: Budowa drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń ma zakończyć się w 2026 roku. Na razie poznaliśmy oferty w trzech (z czterech) przetargów ogłoszonych przez GDDKiA.

Fot. archiwum

W czwartek, 28 października wreszcie mieliśmy poznać oferty na drugi z odcinków drogi ekspresowej S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem – od węzła Emilianowo do węzła Solec. Ale i tego terminu nie udało się dotrzymać.

Już we wtorek bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zasygnalizował, że będzie musiał wyznaczyć kolejny, siódmy już termin otwarcia propozycji na projekt i budowę ponad 8,5-kilometrowego odcinka. Powodem były zmiany, których trzeba było dokonać w specyfikacji przetargowej.

Jedną z przyczyn tych zmian był opisywany przez nas wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z początku października. Przypomnijmy, że KIO przychyliła się wówczas do zastrzeżeń Związku Ogólnopolskiego Projektantów i Inżynierów – wskazywał on, że kary umowne za opóźnienia w przygotowaniu projektu są nieadekwatne do ich wartości. A zapisy przetargu zakładały, że GDDKiA może naliczać je od wartości całego kontraktu, czyli kilkuset milionów złotych. Po wyroku KIO będą one liczone od kwoty wskazanej za same prace dokumentacyjne.

W środę GDDKiA poinformowała, że w związku z dokonanymi zmianami w dokumentach postępowania przetargowego (objęły również program funkcjonalno-użytkowy w zakresie zmian nawierzchni) potencjalni wykonawcy mogą składać swoje oferty do poniedziałku, 8 listopada. Wydłużony został także termin związania ofertą – do 22 marca 2022 roku.

Cały, około 50-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S10 ma zostać oddany do użytku w 2026 roku. Więcej artykułów na ten temat można znaleźć [TUTAJ].

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
25 dni temu

A co z źrodliskiem w Rudach i Wypaleniskach? Jeśli droga ich nie ominie stracimy mało znaną perełkę.

Powiązane treści