Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 15
27C
Nd
27C
Pon
28C
Wt
24C
Sr
25C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeDroga ekspresowa S5. Wiemy, kiedy nastąpią kluczowe zmiany na odcinku na zachód od Bydgoszczy
budowa drogi ekspresowej S5
17.03.2021 | 15:05

Droga ekspresowa S5. Wiemy, kiedy nastąpią kluczowe zmiany na odcinku na zachód od Bydgoszczy

Na zdjęciu: Budowa drogi ekspresowej S5 na odcinku od węzła Bydgoszcz Błonie do Szubina powinna zakończyć się w połowie listopada br.

Fot. GDDKiA

W poniedziałek, 15 marca dobiegła końca przerwa zimowa na placach budowy dróg, w tym drogi ekspresowej S5. Konsorcjum Mirbudu i Kobylarni zapowiedziało, że w połowie roku ruch z drogi krajowej nr 5 na odcinku Białe Błota – Szubin zostanie przeniesiony na jedną nitkę nowej trasy. Pełna przejezdność ma być osiągnięta do końca roku.

Ta ostatnia zapowiedź do nowych już nie należy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już wcześniej wskazywała na taki termin. Wynika on zresztą nawet z umowy podpisanej w marcu ubiegłego roku na dokończenie odcinka piątego – od węzła Bydgoszcz Błonie (we wspomnianych Białych Błotach) do Szubina. Zakończenie robót planowane jest na 13 listopada. – Dotąd ta data nie uległa zmianie – mówi nam Paweł Bruger, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Mirbudu, gdy pytamy o ewentualne zmiany w kalendarzu inwestycji.

Nowością jest w tym kalendarzu z kolei termin przeniesienia ruchu ze starej drogi krajowej nr 5 na jedną jezdnię drogi S5. Przełożenie ma nastąpić w lipcu. – Aktualnie przy budowie jezdni prawej (w kierunku Poznania – red.) trwają intensywne prace – przekonuje Bruger. Po lipcowej zmianie ekipy budowlane przystąpią do dokończenia prac przy węźle Rynarzewo. – Dokończone zostaną także inne roboty, które aktualnie, ze względu na ruch pojazdów, nie mogą się odbywać – dodaje rzecznik Mirbudu.

Po przełożeniu ruchu na prawą jezdnię trasy S5 dokończone zostaną także wszystkie prace przy budowie jezdni lewej (w stronę Bydgoszczy).

AKTUALNY STAN PRAC NA ODC. 5 (BYDGOSZCZ BŁONIE – SZUBIN PÓŁNOC)

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
4 miesięcy temu

Najwyższy czas.

Seba
Seba
3 miesięcy temu

Mi się nie śpieszy, niech budują jeszcze z 3 lata byle dobrze

Powiązane treści