Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Droga Karczemka-Stronno. Co z jej remontem?

Dodano: 11.12.2023 | 09:08

Na zdjęciu: Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę wyremontowania drogi

Fot. archiwum IN

Karczemka i Stronno to miejscowości położone w gm. Dobrcz. Droga łącząca te wsie jest w złym stanie. Problem w tym, że administracyjnie droga leży w granicach gm. Koronowo – konkretnie tzw. odcinek leśny.

Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę wyremontowania drogi. Jest wąsko, są dziury w asfalcie i nierówne pobocza. Gmina Dobrcz dokonała remontu odcinka od Stronna do granic administracyjnych gminy Koronowo, czyli do lasu. Trwa opracowywanie dokumentacji z Karczemki do drogi powiatowej Kotomierz-Osielsko. Pozostał zatem wspomniany już tzw. odcinek leśny należący do gm. Koronowo.

26 kwietnia 2023 roku radni z Koronowa podczas sesji zgodzili się na zabezpieczenie środków w budżecie na wykonanie projektu drogi. O aktualną sytuację dopytywali mieszkańcy burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego podczas czatu online. – Jest to bardzo problematyczna sprawa – przyznał burmistrz Koronowa. – Dzięki wstawiennictwu wójta Dobrcza, chcemy tę drogę zaprojektować i wspólnie wykonać. W roku 2023 zostanie podpisana umowa na projekt tej drogi. Obecnie zwróciliśmy się po raz kolejny z przetargiem, bo poprzedni wykonawca wycofał się. Chcemy na wykonawstwo i na projekt zrobić kolejny przetarg, jeszcze w tym roku i myślę, że pan wójt i państwo będziecie zadowoleni. Nie jest to łatwe zadanie, bo jest to bardzo trudny teren, są tam iły, więc ta droga będzie troszeczkę kosztowała, ale tak jak mówię będzie to zrobione – zadeklarował włodarz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
:)
:)
2 miesięcy temu

Ja nie wiem co myśleć o tym ?, takie przyziemne sprawy i zawracają głowę Panu burmistrzowi . Zapytajcie w temacie kosmosu .