Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 16 • L 15
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeDroga krajowa będzie zmodernizowana. Zapewni lepszy dojazd do S5
DK 91 PRZECHOWO
30.11.2018 | 13:23

Droga krajowa będzie zmodernizowana. Zapewni lepszy dojazd do S5

Na zdjęciu: Podpisanie umowy na przebudowę DK 91.

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z firmą Strabag na przebudowę drogi krajowej nr 91 pod Świeciem. Dzięki tej inwestycji zmodernizowana zostanie jedna z głównych tras dojazdowych do drogi ekspresowej S5.

Kontrakt został podpisany dziś (30 listopada) w bydgoskiej siedzibie GDDKiA. W ramach inwestycji planowana jest rozbiórka 270 metrów estakady i budowa nowej, poszerzonej konstrukcji. Układ drogowy zostanie całkowicie zmodernizowany – droga krajowa nr 91 zostanie rozbudowana na odcinku około dwóch kilometrów. Poprzez budowę dodatkowych dróg dojazdowych nastąpi likwidacja ruchu lokalnego z drogi krajowej. Na skrzyżowaniu łącznicy DK 91 z ulicą Bydgoską powstanie rondo. Inwestycja obejmuje też budowę ekranów akustycznych, podziemnego przejścia dla pieszych i przebudowę odwodnienia drogi.

Po rozpoczęciu robót, najwięcej zmian kierowcy mogą spodziewać się na drodze 91 w kierunku istniejącej obwodnicy Świecia – przyszłej drogi S5. Zadanie zostanie zrealizowane za kwotę ponad 77 milionów złotych. Zakończenie prac przez firmę Strabag ma nastąpić w połowie 2020 roku. GDDKiA zapowiada, że będzie na bieżąco informować o postępach w inwestycji.


Powiązane treści