[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Droga krajowa pod Bydgoszczą czeka na remont. Prace jeszcze w tym roku

Dodano: 27.05.2020 | 15:16

Na zdjęciu: Odcinek pomiędzy Chmielnikami a Prądocinem będzie kolejnym odcinkiem DK nr 25, który ma zostać poddany modernizacji.

Fot. GDDKiA / archiwum

Siedem firm zainteresowanych jest remontem fragmentu drogi krajowej nr 25 na wysokości Prądocina oraz Chmielnik. Dobra wiadomość jest taka, że wszystkie propozycje mieszczą się w budżecie zaplanowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Odcinek DK 25, który ma zostać zmodernizowany, liczy nieco ponad 1100 metrów. Poprawa stanu nawierzchni pomiędzy 161 a 163 kilometrem trasy jest niezbędna z uwagi na koleiny i spękania, które pojawiły się na pograniczu Prądocina oraz Chmielnik. Przetarg ogłoszono na początku kwietnia, a oferty mieliśmy poznać początkowo pod koniec ubiegłego miesiąca. Ostatecznie termin ten przesunięto (dwukrotnie), a koperty z propozycjami od potencjalnych wykonawców poznaliśmy na początku ubiegłego tygodnia.


CZYTAJ TAKŻE: Bydgoski oddział GDDKiA ma nowego dyrektora. Wyzwania to budowa dróg ekspresowych S5 i S10


Drogowcy na realizację zadania mieli do dyspozycji blisko 6 milionów złotych. Żadna z siedmiu ofert, które wpłynęły, nie przekroczyła jednak nawet bariery 5 mln złotych. Najtańsza okazała się propozycja Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego z Torunia – 3,65 mln złotych. Mniej niż 4 mln zł chciała też spółka Kowalski Budownictwo ze Żnina. Kolejne oferty opiewały na 4-5 mln zł (Drogomex, InoDrog, Strabag, Colas Polska i Kobylarnia).

Oprócz ceny (60 procent wagi) pod uwagę GDDKiA bierze długość gwarancji oraz realizację kontraktu w ciągu czterech miesięcy od momentu podpisania kontraktu. Wszyscy oferenci zadeklarowali czteroletnią gwarancję oraz zakończenie robót we wskazanym przez drogowców okresie. Ostateczną decyzję w sprawie wykonawcy remontu powinniśmy poznać do połowy czerwca.

Zimą rząd poinformował, że w ramach programu budowy 100 obwodnic na terenie kraju ma powstać obwodnica Nowej Wsi Wielkiej, przez którą także przebiega DK 25 w kierunku Inowrocławia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bshhs
Bshhs
2 lat temu

1100 m hahah.Niech się wybiorą dk25 w kierunku Koszalina.Tylo uwaga na zęby i zawieszenie w samochodzie

Sebastian
Sebastian
2 lat temu

W kierunku Koszalina jest tylko jeden odcinek do remontu MAJACY 6km przed sepolnem Krajeńskim,reszta jest nowa, lub w bardzo dobrym stanie.

tomski
tomski
2 lat temu

Ja pier…. kilometr drogi i sensacja. Gratuluję.