Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Droga rowerowa między Brzozą a Nową Wsią Wielką. Oferty nieco przekraczają budżet

Dodano: 12.04.2023 | 18:47

Na zdjęciu: Droga rowerowa powstanie wzdłuż DK25 na odcinku Brzoza - Nowa Wieś Wielka.

Fot. Google

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapoznała się z ofertami w przetargu na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż DK25 między Brzozą a Nową Wsią Wielką. Zainteresowane realizacją inwestycji są dwa podmioty.

Budowa ma zostać zrealizowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Projekt zakłada budowę ciągu pieszo – rowerowego między okolicami Brzozy (w rejonie skrętu na Piecki) a Nowa Wsią Wielką.

Ścieżka początkowo będzie przebiegać wschodnią stroną drogi, czyli przy jezdni w stronę Bydgoszczy. Na skrzyżowaniu z ul. Ogrodową w Prądocinie zmieni stronę na zachodnią poprzez istniejące już przejście z sygnalizacją świetlną. Zakończy się przed przejazdem kolejowym w Nowej Wsi Wielkiej.

Obie oferty trochę za wysokie

Czas na składanie ofert miał minąć w czwartek, 23 marca, ale z uwagi na zapytania złożone przez zainteresowanych został przedłużony najpierw do 3, a następnie do 12 kwietnia. Dziś drogowcy zapoznali się z ofertami.

W postępowaniu zgłosiły się dwa podmioty– Strabag zaproponował 12,408 mln zł brutto, natomiast Transpol Lider z Inowrocławia 13,789 mln zł  brutto. To nieco więcej niż na inwestycję zamierzała przeznaczyć GDDKiA. Drogowcy przygotowali bowiem 11,970 mln zł.

Należy jednak pamiętać, że cena nie jest jedynym kryterium rozpatrywanym przez zamawiającego. Stanowi 60 proc. oceny oferty. Rozpatrywane będą także okres gwarancji jakości (20 proc.) oraz doświadczenie kierownika budowy (20 proc.).

Teraz trzeba czekać na rozstrzygnięcie przetargu i informację, czy GDDKiA zdecyduje się nieco powiększyć budżet, aby podpisać umowę. Prace mają zostać wykonane w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, z wyłączeniem okresu zimowego między 16 grudnia 2023 a 15 marca 2024.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Obwodnica Nowej Wsi Wielkiej. Jaki będzie jej przebieg?


 

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
1 rok temu

To nalezy wykonac w pierwsxej kolejnosci trase z Nowej Wsi Wielkiej do Chmielnik. Od strony Brzozy jest szerokie pobocze a od strony Nowej Wsi Wielkiej jest bardzi niebezpiecznie. To samo w Nowej Wsi Wielkiej