Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeDroga wojewódzka w regionie zostanie przebudowana. Wkrótce podpisanie umowy
18.04.2021 | 08:56

Droga wojewódzka w regionie zostanie przebudowana. Wkrótce podpisanie umowy

Na zdjęciu: W ramach przygotowań do przebudowy drogi wojewódzkiej nr 254 w Brzozie wykonano badania geotechniczne.

Fot. Urząd Marszałkowski

Drogę wojewódzką nr 254 na odcinku między Łabiszynem a Barcinem czeka przebudowa. W przyszłym tygodniu zostanie podpisana umowa na realizację inwestycji.

Przebudowany zostanie odcinek liczący 9,1 km. Koncepcja zakłada wzmocnienie jezdni do przenoszenia nacisku 11,5 tony na oś, co ma zapobiec to powstawaniu kolein i spękań na trasie. W miejscowościach Kania i Augustowo planowane są wysepki, które wymuszą zredukowanie prędkości. – Przejścia dla pieszych zostaną oświetlone. Dobudujemy także zatoki autobusowe z dojściami na perony oraz przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami powiatowymi i gminnymi – wymienia rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego Beata Krzemińska. Na całej trasie planowane jest też ułożenie cichej nawierzchni, która ograniczy hałas o kilka decybeli.

Umowa na realizację inwestycji ma zostać podpisana we wtorek przed południem. W wydarzeniu wezmą udział marszałek województwa Piotr Całbecki, wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy Przemysław Dąbrowski, Mateusz Antoniak – wiceprezes wykonawcy robót firmy Drogomex SA oraz Mirosław Graczyk, dyrektor Departamentu Infrastruktury Drogowej w Urzędzie Marszałkowskim. Wartość umowy to 32,6 miliona złotych. Już w październiku urząd podpisał umowę na przebudowę 13-kilometrowego odcinka między Brzozą a Łabiszynem. Ta inwestycja, prowadzona w trybie „Zaprojektuj i buduj”, ma zostać zakończona w 2023 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści