Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Droga z bydgoskiego lotniska poprowadzi do Rzymu. Już od czerwca [WIDEO]

Dodano: 28.04.2016 | 18:51

Nowe połączenie z Portu Lotniczego Bydgoszcz ogłosiła w czwartek firma Mistral Air.

Na zdjęciu: Od lewej: zastępca prezydenta Torunia Andrzej Rakowicz, prezes PLB Tomasz Moraczewski, dyrektor Mistral Air Mark Camilleri, zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak i marszałek Piotr Całbecki.

Fot. Leszek Grabowski

Włoskie linie lotnicze Mistral Air uruchomią od 16 czerwca połączenie pomiędzy Bydgoszczą a Rzymem. Do stolicy Włoch polecimy dwa razy w tygodniu. W jedną stronę – nawet za 42 euro.

Nowy kierunek lotów z bydgoskiego portu lotniczego był tajemnicą strzeżoną aż do ostatnich chwil przed czwartkową konferencją prasową. Ale obecność prezes Towarzystwa Polsko-Włoskiego z siedzibą w Bydgoszczy Elżbiety Renzetti, a także wizytówka dyrektora handlowego Mistral Air Marka Camillerego nie pozostawiła złudzeń – nową propozycją dla bydgoskich pasażerów będzie Italia, a konkretnie – co okazało się po kilku minutach – Rzym. – Od połowy czerwca uruchamiamy dwa połączenia tygodniowo pomiędzy Bydgoszczą a Rzymem – w poniedziałki i czwartki – zakomunikował dyrektor Camilleri.

Połączenie będzie realizowane co najmniej do końca października, a więc do zakończenia letniego sezonu lotniczego. Z lotniska Fiumicino (największego portu lotniczego Włoch) samolot do miasta nad Brdą odleci o 11:55, natomiast w rejs powrotny uda się o 15:10. Podróż będzie trwała niespełna 2,5 godziny. Przewoźnik do realizacji połączenia wykorzysta samolot Boeing 737, który na pokład może zabrać 148 pasażerów. – Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Kwestią godzin jest pojawienie się ich na innych portalach – mówi prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski.

Dla Bydgoszczy to drugi w ostatnich kilkunastu miesiącach kierunek stricte komercyjny. Ani samorząd województwa, jako większościowy udziałowiec PLB, ani inne zaangażowane w lotnisko podmioty nie dopłacą Mistral Air ani złotówki. Przypomnijmy, że na podobnych zasadach lata z grodu nad Brdą od kilkunastu miesięcy Lufthansa, która proponuje pięć rotacji z Frankfurtem nad Menem tygodniowo. Pozostałych pięć połączeń (Londyn Stansted, Birmingham, Dublin, Glasgow i Duesseldorf Weeze) oferują irlandzkie tanie linie Ryanair, którym jednak urząd marszałkowski przekazuje co roku 1,7 miliona złotych wsparcia.