Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Drogi powiatowe na terenie gminy Osielsko są w złym stanie? Zainterweniowała radna

Dodano: 27.09.2023 | 10:20

Na zdjęciu: W tej sprawie zainterweniowała radna powiatowa

Fot. archiwum SF

Jakiś czas temu radna Rady Powiatu Bydgoskiego Barbara Ziętara wróciła uwagę na – jej zdaniem – zły stan dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie gminy Osielsko.

Zdaniem radnej Ziętary liczne sygnały w tej sprawie zgłaszają mieszkańcy. Zwróciła się ona do Zarządu Dróg Powiatowych o uzupełnienie ubytków nawierzchni dróg powiatowych, wyrównanie wgłębień dróg powiatowych powodujących zastój i brak odpływu wody po opadach deszczu, a także podjęcie regularnych działań związanych z utrzymaniem chodników, przycinaniem odstających żywopłotów i gałęzi w linii chodnika oraz oczyszczaniem dróg z piasku, błota i innych zanieczyszczeń.

„ Zagraża to bezpieczeństwu mieszkańców”

– Nawierzchnie dróg powiatowych w gminie Osielsko w niektórych miejscach są w bardzo złym stanie – twierdzi Barbara Ziętara. – Wiele z nich ma liczne ubytki, wyboje oraz nierówności, co znacznie utrudnia komfortowe i bezpieczne poruszanie się po nich. Nawet po niewielkich opadach deszczu/śniegu, nawierzchnia dróg staje się niebezpiecznie śliska i trudna do pokonania. Zagraża to bezpieczeństwu mieszkańców oraz utrudnia codzienne przemieszczanie się (szczególnie wskazywano drogę powiatową nr 1508C na całej długości). Mieszkańcy utrzymują stanowisko, że drogi powiatowe w Gminie Osielsko są często pokryte warstwą brudu i różnymi zanieczyszczeniami. Wnoszą, że regularne monitorowanie stanu dróg powiatowych w Gminie Osielsko, podejmowanie działań naprawczych zarówno w okresie zimowym, jak i po opadach deszczu zapobiegnie dalszej degradacji nawierzchni oraz wydłuży jej żywotność – dodaje radna powiatowa.

Planowana rozbudowa drogi

Stanowisko starosty oraz Zarządu Dróg Powiatowych w tej sprawie jest takie, że w roku bieżącym zaplanowane są na drogach powiatowych, znajdujących się na terenie gminy Osielsko prace związane z bieżącym utrzymaniem polegające na utrzymaniu czystości, utrzymaniu zieleni niskiej oraz remonty cząstkowe nawierzchni w przypadku pojawiania się ubytków. Ponadto planowana jest rozbudowa drogi powiatowej 1508C Niemcz – Jarużyn – ul. Centralnej w Osielsku na odcinku 1,8 km wraz z koncepcją udrożnienia pozostałego odcinka drogi powiatowej. Prace koncepcyjne prowadzone przez Zarząd Dróg Powiatowych rozpoczną się w roku 2024, z takim założeniem, że przetarg na projekt zostanie przeprowadzony w 2025 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments