Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 6 • L 4
3C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDrogowcy naprawiają błędy. Siedlecka znów będzie połączona z Pileckiego
Siedlecka_SG (1)
21.02.2018 | 11:22

Drogowcy naprawiają błędy. Siedlecka znów będzie połączona z Pileckiego

Prace mają ruszyć niebawem.

Na zdjęciu: Przy okazji utwardzenia odcinka Siedleckiej zaślepiono wyjazd na ulicę Pileckiego.

Fot. Stanisław Gazda

Ulica Siedlecka znów będzie połączona z trasą W-Z. Drogowcy przygotowują się do prac budowlanych.

Przebudowa ulicy Siedleckiej na odcinku od Pileckiego do Karolewskiej zakończyła się w połowie 2017 roku. Przy okazji utwardzenia ulicy zablokowano możliwość wyjazdu na trasę W-Z. Takie rozwiązanie zaskoczyło mieszkańców Czyżkówka, który nie bacząc na stworzony pas zieleni przejeżdżali po nim na Siedlecką.

W sprawie zaślepienia ulicy interweniował radny Jarosław Wenderlich, który w czerwcu 2017 roku wystosował interpelacje do ówczesnego dyrektora ZDMiKP Tomasza Szymańskiego. Odpowiadający na nią wiceprezydent Mirosław Kozłowicz poinformował, że drogowcy przywrócą możliwość wjazdu z „wuzetki” w Siedlecką, ponieważ uzyskali odstępstwo ministra infrastruktury na budowę skrzyżowania drogi krajowej z drogą gminną.

By wykonać połączenie Pileckiego z Siedlecką, niezbędne było uzyskanie zmiany decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej – nastąpiło to 13 lutego. Z obwieszczenia prezydenta miasta możemy się dowiedzieć, że projekt przewiduje wykonanie 15-metrowego odcinka jezdni pomiędzy ulicami (i w konsekwencji utworzenie skrzyżowania) oraz przebudowę istniejącego chodnika.


Powiązane treści