Bydgoszcz
21C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 23 • L 20
17C
Wt
16C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDrogowcy naprawiają błędy. Siedlecka znów będzie połączona z Pileckiego
Siedlecka_SG (1)
21.02.2018 | 11:22

Drogowcy naprawiają błędy. Siedlecka znów będzie połączona z Pileckiego

Prace mają ruszyć niebawem.

Na zdjęciu: Przy okazji utwardzenia odcinka Siedleckiej zaślepiono wyjazd na ulicę Pileckiego.

Fot. Stanisław Gazda

Ulica Siedlecka znów będzie połączona z trasą W-Z. Drogowcy przygotowują się do prac budowlanych.

Przebudowa ulicy Siedleckiej na odcinku od Pileckiego do Karolewskiej zakończyła się w połowie 2017 roku. Przy okazji utwardzenia ulicy zablokowano możliwość wyjazdu na trasę W-Z. Takie rozwiązanie zaskoczyło mieszkańców Czyżkówka, który nie bacząc na stworzony pas zieleni przejeżdżali po nim na Siedlecką.

W sprawie zaślepienia ulicy interweniował radny Jarosław Wenderlich, który w czerwcu 2017 roku wystosował interpelacje do ówczesnego dyrektora ZDMiKP Tomasza Szymańskiego. Odpowiadający na nią wiceprezydent Mirosław Kozłowicz poinformował, że drogowcy przywrócą możliwość wjazdu z „wuzetki” w Siedlecką, ponieważ uzyskali odstępstwo ministra infrastruktury na budowę skrzyżowania drogi krajowej z drogą gminną.

By wykonać połączenie Pileckiego z Siedlecką, niezbędne było uzyskanie zmiany decyzji o zezwoleniu na realizacje inwestycji drogowej – nastąpiło to 13 lutego. Z obwieszczenia prezydenta miasta możemy się dowiedzieć, że projekt przewiduje wykonanie 15-metrowego odcinka jezdni pomiędzy ulicami (i w konsekwencji utworzenie skrzyżowania) oraz przebudowę istniejącego chodnika.


Powiązane treści