Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrogowcy otwierają zachodnią jezdnię Kujawskiej. Koniec całej inwestycji w maju
rozbudowa kujawskiej bydgoszcz
14.04.2021 | 09:26

Drogowcy otwierają zachodnią jezdnię Kujawskiej. Koniec całej inwestycji w maju

Na zdjęciu: Wschodnia jezdnia Kujawskiej będzie otwarta od piątku, 16 kwietnia. Tymczasowo kierowcy będą korzystać tylko z jednego pasa ruchu.

Fot. ZDMiKP

W najbliższy piątek, 16 kwietnia otwarta zostanie zachodnia jezdnia ulicy Kujawskiej pomiędzy rondem Bernardyńskim i Kujawskim. Tym samym wschodnia jezdnia będzie obsługiwać wyłącznie ruch w stronę centrum. ZDMiKP podaje, że wszystkie prace związane z rozbudową Kujawskiej zakończą się w maju.

Jak precyzuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP, zmiana zostanie wprowadzona w życie w godzinach popołudniowych. – Do ruchu udostępniona zostanie zachodnia jezdnia ulicy Kujawskiej od ronda Bernardyńskiego (w górę). W związku z zaplanowanymi pracami przy zieleni oraz układaniu chodników, na jezdniach w obu kierunkach będzie obowiązywało zwężenie jezdni oraz ograniczenia prędkości. Kierowcy będą korzystać tylko z jednego pasa ruchu – dodaje rzecznik. Na jezdni wschodniej, którą pojazdy poruszały się do tej pory w obu kierunkach, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w stronę centrum. Nadal zamknięta będzie też ulica Sieroca.


CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH W ZWIĄZKU Z PRZEBUDOWĄ ULICY KUJAWSKIEJ


Prace związane z przebudową ulicy Kujawskiej nadal trwają. Na ulicy Toruńskiej nadal będzie można korzystać tylko z jezdni w kierunku ronda Toruńskiego: odcinek w stronę ronda Bernardyńskiego pozostanie zamknięty. – Kontynuowane będą też prace przy nawierzchni na ulicach: Zbożowy Rynek, Tucholskiej, Konopnickiej i Wojska Polskiego (przy kościele) a także przy chodnikach, drogach rowerowych i nasadzeniu zieleni – dodaje Okoński.

Prace przy całej inwestycji dobiegają końca – jak podają drogowcy, mają one zakończyć się w maju.

kujawska bydgoszcz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dan
Dan
23 dni temu

Najważniejszy odcinek – Toruńska nadal zamknięta

Powiązane treści