Bydgoszcz
13C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 15 • L 12
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
26C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrogowcy podpisali umowę na kolejny sezon roweru miejskiego. Start – już za dwa tygodnie
BRA Bydgoszcz_ rower
15.02.2021 | 10:17

Drogowcy podpisali umowę na kolejny sezon roweru miejskiego. Start – już za dwa tygodnie

Na zdjęciu: Kolejny sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego rozpocznie się w poniedziałek, 1 marca.

Fot. Szymon Fiałkowski

Firma Homeport będzie w tym roku operatorem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej potwierdził, że podpisał już z warszawską spółką umowę na obsługę systemu.

Umowa na obsługę BRA w sezonie 2021 opiewa na niespełna 1,3 miliona złotych. Homeport był jedynym podmiotem zainteresowanym zarządzaniem rowerem miejskim w tzw. systemie pomostowym. Oznacza to, że w tym roku będzie on funkcjonował w oparciu o istniejące już stacje oraz rowery.

Wspomniane rozwiązanie ma – zdaniem drogowców – umożliwić ciągłość funkcjonowania BRA. W ubiegłym roku, w następstwie epidemii koronawirusa, liczba wypożyczeń spadła aż o 60 procent w stosunku do lat wcześniejszych. A trzeba pamiętać, że od czasu debiutu w 2015 roku popularność systemu roweru miejskiego sukcesywnie spadała. Nie jest to jednak wyłącznie problem bydgoski – podobne problemy notują inne miasta i współpracujący z nimi operatorzy.

Jak przekonuje rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński, na spadek popularności BRA wpływ miało – oprócz epidemii i związanych z nią obostrzeń – pojawienie się w mieście systemów elektrycznych hulajnóg, a także skuterów. – Mamy do czynienia z tendencją ogólnokrajową – podkreśla.

Początek nowego sezonu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego zaplanowano na poniedziałek, 1 marca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści