Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 2 • L 0
3C
Pt
4C
Sob
2C
Nd
3C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDrogowcy rozpoczynają remont ulicy Magnuszewskiej. Prace potrwają dwa miesiące
Magnuszewska Bydgoszcz
30.07.2020 | 13:23

Drogowcy rozpoczynają remont ulicy Magnuszewskiej. Prace potrwają dwa miesiące

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Prace na ulicy Magnuszewskiej potrwają dwa miesiące. W tym czasie wymieniona zostanie nawierzchnia obu jezdni.

Fot. Tomasz Okoński / ZDMiKP

W przyszłym tygodniu rozpocznie się modernizacja wysłużonej nawierzchni ulicy Magnuszewskiej na Wyżynach. Aż do przełomu września i października kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli liczyć się w tym miejscu z utrudnieniami. W ramach zamówienia wymieniony zostanie również asfalt fragmentu ulicy Nowotoruńskiej.

Jak już informowaliśmy, remont ulicy Magnuszewskiej to uzupełnienie innych inwestycji prowadzonych na Wyżynach oraz Glinkach. Przy okazji rozbudowy trasy Uniwersyteckiej przebudowano (choć w wielkich bólach) ulicę Glinki, przy skrzyżowaniu z ul. Magnuszewską powstało z kolei rondo 4 Czerwca 1989 roku. Przebudowie torowiska na pograniczu Kapuścisk oraz Wyżyn towarzyszyła z kolei wymiana nawierzchni na ulicy Wojska Polskiego (wraz z montażem sygnalizacji na skrzyżowaniu z ul. Magnuszewską). Sama zaś ulica Magnuszewska wymaga interwencji, bo od dawna jej stan jest opłakany. Świadczą o tym między innymi liczne nakładki oraz koleiny.

Zobacz również:

Drogowcy ponownie frontem do klienta. Kuriozalne zmiany po zamknięciu torowiska na Focha i Nakielskiej

W poniedziałek, 3 sierpnia plac budowy zostanie oficjalnie przekazany wykonawcy, czyli spółce Strabag. – W pierwszych dniach będzie ona przygotowywała się do wprowadzenia nowej organizacji ruchu – mówi MetropoliaBydgoska.PL Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Bo choć remontowi mają być poddane obie jezdnie ul. Magnuszewskiej, to prace będą prowadzone naprzemiennie. Jedna z jezdni pozostanie więc otwarta i będzie na niej prowadzony ruch w obu kierunkach. – Przygotowany zostanie przejazd przez pas zieleni. Wyznaczone zostaną również tymczasowe przystanki autobusowe i oznakowanie – dodaje Okoński.

W ciągu 60 dni Strabag ma za zadanie wymienić całą konstrukcję jezdni na kluczowej dla Wyżyn ulicy. Na przystankach Magnuszewska / Modrakowa na wysokości peronów pojawi się kamienna kostka. Peron przystanku w kierunku ul. Wojska Polskiego zostanie dodatkowo wydłużony. Już wcześniej modernizacji na ul. Magnuszewskiej zostały poddane chodniki, pojawiły się też drogi dla rowerów.

W pierwszym pełnym tygodniu sierpnia drogowcy przeprowadzą również dodatkowe prace w ramach zadania. Chodzi o wymianę nawierzchni na południowym odcinku ul. Nowotoruńskiej od skrzyżowania z ul. Toruńską w stronę ul. Kazimierza Wielkiego. – To uzupełnienie remontu z ubiegłego roku, kiedy to wymieniona została nawierzchnia bezpośrednio przed skrzyżowaniem – informuje Okoński. Prace mają potrwają zaledwie kilka dni – rozpocząć się w poniedziałek, a zakończyć – w piątek. Większość ma być prowadzona w nocy. – Dzięki temu ulicy nie trzeba będzie zamykać. Wprowadzone zostaną jednak zwężenia i ograniczenia prędkości – podkreśla rzecznik ZDMiKP.

Strabag zrealizuje inwestycję za niespełna 2,3 miliona złotych. Na wykonane przez siebie prace zapewni pięcioletnią gwarancję.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści