Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 16 • L 16
16C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrogowcy zamknęli nowy odcinek ulicy Glinki. Efekt – paraliż górnego tarasu
Wojska Polskiego Bydgoszcz korek
05.04.2018 | 17:13

Drogowcy zamknęli nowy odcinek ulicy Glinki. Efekt – paraliż górnego tarasu

- Ruch na ul. Wojska Polskiego po zamknięciu części ul. Glinki jest bardzo utrudniony - informują Czytelnicy MetropoliaBydgoska.PL.

Na zdjęciu: Obowiązujące od czwartku zamknięcie nowego odcinka ulicy Glinki mocno utrudniło podróż na górnym tarasie miasta.

Fot. nadesłane

W czwartek w związku z rozbudową trasy Uniwersyteckiej zamknięta dla ruchu została ulica Glinki na odcinku między Boya-Żeleńskiego a Cmentarną. Kumulacja pojazdów na ulicy Wojska Polskiego spowodowała w godzinach szczytu olbrzymie korki.

Od kilkunastu minut dosłownie posuwam się ul. Wojska Polskiego w kierunku Kapuścisk – poinformował nas jeden z Czytelników krótko po godzinie szesnastej. Sprawdziliśmy – i rzeczywiście, już pierwszego dnia obowiązywania nowej organizacji ruchu w rejonie ul. Glinki zmotoryzowani bydgoszczanie poruszający się po górnym tarasie muszą uzbroić się, i to bardzo mocno, w cierpliwość. W ciągu wspomnianej ul. Wojska Polskiego, poza tradycyjnie zablokowanym lewym pasem ruchu w kierunku wschodnim od wysokości Zielonych Arkad (z uwagi na dużą liczbę aut skręcających na trasę Uniwersytecką w kierunku osiedla Leśnego), korek tworzy się także już na wysokości ulicy Ujejskiego. Bardzo duża liczba samochodów musi bowiem zawrócić na wysokości skrzyżowania z Magnuszewską, znacznie ograniczając przepustowość trasy.

Korki są efektem pojawienia się większej liczby samochodów dojeżdżających w rejon osiedla Wyżyny nie tylko z centrum, ale również kierujących się na ul. Wojska Polskiego z alei Jana Pawła II (wjazd na ul. Glinki z niej możliwy jest od czwartku tylko do wysokości ul. Cmentarnej) czy wyjeżdżających z ul. Boya-Żeleńskiego po opuszczeniu osiedlowych ulic, między innymi Komuny Paryskiej czy Wiosny Ludów.

Drogowcy jeszcze w środę zadeklarowali, że Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia, wykonawca przedłużenia trasy Uniwersyteckiej, zadeklarował oddanie ul. Glinki do pełnego użytku do końca czerwca. Tyle że to termin, który niekoniecznie musi być dochowany. Z uwagi na wcześniejsze kolizje z instalacjami podziemnymi na tej ulicy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przedłużył termin wykonania całej inwestycji o trzy miesiące – do końca września. Z uwagi na nierozstrzygniętą kwestię wywłaszczenia tartaku przy ulicy Ujejskiego bardzo prawdopodobne są jednak dalsze opóźnienia.

Więcej o przedłużeniu trasy Uniwersyteckiej napiszemy w piątek na MetropoliaBydgoska.PL.


Powiązane treści